1. Home
  2. Dünya
  3. Avrupa Rüyası Nedir? Otobüsle Avrupa Turu ile 18 Ülke 28 Şehir Gezmek mümkün mü?

Avrupa Rüyası Nedir? Otobüsle Avrupa Turu ile 18 Ülke 28 Şehir Gezmek mümkün mü?

2

Mümkün! Avrupa Rüyası, otobüsle Avrupa turu kavramına bambaşka bir açıdan yaklaşan kendine özgü rotalarının yanı sıra, konaklamalı gemi yolculukları, profesyonel rehberler eşliğinde seyahat etme şansı, sınır kapılarında vakit kaybını bertaraf etme gibi pek çok avantaja sahip. 1 Euro dahi ekstra ücret talep etmeden Avrupa Kıtası’nı tek seferde gezmenin kısa yolu olan Avrupa Rüyası, EKO ve PLUS olmak üzere iki farklı Avrupa turu seçeneğine sahip. Bunların yanı sıra Balkan Rüyası, Britanya Rüyası, Kuzey Avrupa ve İskandinavya Rüyası olmak üzere kıtanın tümünü kapsayan bir rüyayı gerçeğe dönüştürüyor.

Güvenli ve düzenli çalışma sistemi, renkli rotaları ve şehir merkezindeki 4 yıldızlı otel konaklamaları sayesinde Avrupa Rüyası ile Avrupa ülke ve şehirlerini, günün her saati keyifle gezebilirsiniz. Balkanlar’dan İskandinavya’ya, Akdeniz’den Adriyatik’e, Norveç fiyortlarından Orta Avrupa’ya dek rüya rotalar çizebilirsiniz.

Otobüsle Avrupa Turları

18 ülke ve 28 şehir gezebileceğiniz Avrupa Rüyası EKO’da 20 günlük seyahatin 10 gecesi, Roma, Paris, Barselona, Amsterdam, Prag, Budapeşte, Ohrid, Venedik ve Antibes’in yanı sıra İgoumenitsa – Bari arasında Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğu yapabiliyorsunuz.

Avrupa Rüyası EKO ile ziyaret edebileceğiniz ülke ve şehirler arasında Fransa (Paris, Cannes, Nice, Antibes ve Toulouse), İtalya (Roma, Floransa, Venedik, Bari ve Pisa), Yunanistan (Selanik ve İgoumenitsa), Almanya (Berlin ve Dresden), Hollanda (Amsterdam), Vatikan, Monako (Monte Carlo), Andorra (Andorra la Vella), Bulgaristan (Sofya), İspanya (Barselona), Çekya (Prag), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Belçika (Brüksel), Sırbistan (Belgrad), Makedonya (Üsküp, Ohrid), Hırvatistan (Zagreb) ve Slovenya (Lübyana, Bled Gölü) bulunuyor.

20 günde 16 ülke ve 32 şehir gezebileceğiniz Avrupa Rüyası PLUS’ta ise, 11 gece konaklama ve 2 gece de Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu yapılıyor. Fransa (Paris, Cannes, Marsilya, Nice, Toulouse), İtalya (Roma, Floransa, Venedik, Bari, Pisa), Yunanistan (Atina, Selanik, İgoumenitsa, Parga, Preveze), Almanya (Berlin), Hollanda (Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Delft, Leiden), Vatikan, Monako (Monte Carlo), Andorra (Andorra La Vella), İspanya (Barselona), Çekya (Prag), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Belçika (Brüksel, Brugge), Polonya (Wroclaw), Slovakya (Bratislava) ve Slovenya (Lübyana, Bled Gölü) ise PLUS paketin gezilecek adresleri.

Balkan ve Orta Avrupa Turu

11 günde 11 ülke ve 17 şehri 10 gece konaklamalı olarak görebileceğiniz Balkan Rüyası ve Orta Avrupa’da, görebileceğiniz adresler, Macaristan (Budapeşte, Zigetvar, Pecs), Bulgaristan (Sofya), Sırbistan (Belgrad), Kosova (Priştine), Çekya (Prag), Avusturya (Viyana, Graz), Hırvatistan (Zagreb, Dubrovnik), Bosna Hersek (Saraybosna, Mostar), Karadağ (Kotor, Budva), Makedonya (Üsküp) ve Yunanistan (Selanik).

Norveç Fiyortları ve Kuzey Avrupa Turu

Kuzey Avrupa ve İskandinavya Rüyası ise 15 gün boyunca 12 ülke ve 20 şehirden oluşan muazzam bir kuzey seyahati yapabileceğiniz büyülü bir yolculuk. Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Songdal, Kaupanger, Gudvangen, Twindefossen ve fiyortlardan oluşan Norveç’in yanı sıra, İsveç (Stockholm), Danimarka (Kopenhag), Finlandiya (Helsinki), Estonya (Tallinn), Polonya (Varşova, Krakow ve Gdansk), Letonya (Riga), Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi), Romanya (Bükreş, Bran ve Drakula’nın Şatosu), Bulgaristan (Varna) ve Almanya’yı (Berlin) da ziyaret edebiliyorsunuz. Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Kaupanger-Gudvangen, Gedser-Rostock arasında lüks gemilerle deniz yolculuğu ve Prag’dan İstanbul’a THY farkı ile dönüş, yalnızca Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası yolcularının sahip olduğu bir avantaj. 3’ü 1 arada Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre en özgün rotaya sahip tek firma olmasının yanı sıra, ekstra tur adı altında 1 Euro dahi talep etmiyor.

Büyük Britanya Turu ile 5 Ülke 15 Şehir

9 gece konaklamalı olarak 10 günde 5 ülke ve 15 şehir gezebileceğiniz Britanya Rüyası, Türkiye’deki tüm İngiltere turları içerisinde, en kapsamlı ve özgün rotaya sahip tur. Britanya Rüyası İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İrlanda seyahatini tek bir rüya rota altında toplayan eşsiz bir otobüsle Avrupa turu güzergahı sunuyor. Avrupa Rüyası’nın İngiltere durağı olan Britanya Rüyası, İstanbul-Londra ve Londra-İstanbul uçuşunu da British Airways farkı ile gerçekleştiriyor. İngiltere (Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, Bristol, New Castle, Stratford-Upon-Avon, Oxford), İskoçya (Edinburgh, Glasgow, Cairnryan), Kuzey İrlanda (Belfast), İrlanda (Dublin, Rosslare) ve Galler (Cardiff, Swansea) Britanya Rüyası’nda ziyaret edebileceğiniz adresler.

Avrupa ülkelerini ve en turistik şehirleri görmek, yeni kültürler tanımak, farklı bakış açıları kazanmak ve az zamanda pek çok yer görmek kesinlikle otobüsle Avrupa turu yapmak için oldukça iyi sebepler. Oysa Avrupa Rüyası’na katılmak için bunların yanı sıra, çok daha fazla sebebiniz var: Avrupa Rüyası’nda Güney Afrika’nın egzotik atmosferine keşif yapan Afrika Rüyası, Yunanistan’dan başlayıp tüm Akdeniz’i gemi ile dolaştıran Akdeniz Rüyası ve Küba Rüyası gibi hayallerin ötesine geçen rotalar da var.

Yazan: Peril Cantürk

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir