1. Home
  2. Dünya
  3. Türkiye
  4. Mürettebatlı Tekne Kiralama

Mürettebatlı Tekne Kiralama

0

Geçtiğimiz yılın ardından güzel bir tatil yapmak, sizin de hakkınız. Hem tatilinizin keyfini çıkarmak hem de Covid-19 süresince kendinizi olabildiğince korumak için mürettebatlı tekne kiralama alternatiflerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece deniz ve güneşin keyfini çıkartırken düşünmeniz gereken tek şey bir sonraki rotanız olur. Sizlere tatiliniz boyunca özenle yardımcı olacak mürettebatınız ve göz kamaştırıcı tekneniz ile muhteşem bir tatil sizi bekliyor. Şimdi mürettebatlı tekne kiralama ile hayallerinizin tatiline yelken açın. Fakat unutmayın ki bu kiralamayı yapmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır.

Yat Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yat ile yaptığınız yolculuklar, yani mavi yolculuk yaptığınız hiçbir tatile benzemeyecektir. Belirlediğiniz süre boyunca o yat sizin eviniz olacaktır. Deniz, güneş ve doğa ile iç içe olduğunuz süre boyunca farklı yerler keşfederek yeni dünyalara adım atacaksınız. Alışıla gelmiş tatil algınızdan çok farklı olan bu konsepte adım atmadan önce üstünden geçmeniz gereken bazı adımlar olabilir. Bu yazımızda sizler ile yat kiralarken dikkat edilmesi gerekenleri paylaşarak tatilinizin sorunsuz geçmesinde yardımcı olacağız.

Yat kiralayarak tatil yapmak özellikle pandemi sonrasında birçok kişinin tercihi haline geldi. Sadece aileniz ve sevdiklerinizle olabileceğiniz, istediğiniz yerlere gidebileceğiniz bu özel konsept, sosyal mesafe kurallarına uyarak tatil yapabilmenin en iyi yollarından biri. Bundan dolayı, yat kiralamak hem sağlığınız hem de tatiliniz için mükemmel bir seçenek.

1. Seçeneklerinizi Belirleyin

Bu unutulmaz yolculuğa çıkmadan önce seçeneklerinizi belirlemeniz, önünüzü daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Bütçeniz, olacağınız kişi sayısı ve nasıl bir deneyim yaşamak istediğinize göre bir yat türü seçebilirsiniz. Yat türlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Lüks gulet
  • Motor yatlar
  • Trawler
  • Bu üç seçenek arasında en uygunu tamamen size bağlıdır. Lüks gulet tekne ve yatlar size şık, üst kalite bir tatil imkânı sunarken motor yatlar ile yolcuğunuzu hızlı ve konfor içinde geçirebilirsiniz. Trawler tekneler, ilk defa denize açılacak olanlar için hem güvenliği hem de rahatlığı ile biçilmiş kaftandır. Kısacası, en uygununu seçmek için elinizdeki imkanları değerlendirmek çok önemlidir. Kaç kişi olacağınız, bu geziden ne beklediğiniz önem taşımaktadır. Seçeneklerinizi belirledikten sonra tam olarak aradığınız tekneyi Gulet Kiralama ile bulabilirsiniz. Farklı seçenekleri, ilgili hizmeti ve kullanımı kolay ara yüzü ile tatiliniz için hayallerinizdeki yatı bulabilirsiniz.

2. Yol Haritanızı Çıkartın

Yat Kiralama ile tatil yapmanın en güzel yanı rotanızı istediğiniz gibi çizecek olmanızdır. Eğer yolculuğa çıkmadan önce gideceğiniz yerlerin bir rotasını çıkartırsanız tatilinizin kaç gün süreceğini belirlemiş olursunuz. Bu şekilde, tatiliniz için ayıracağınız bütçenizi öğrenebilirsiniz. Bununla beraber, her yolculuk sizin için yeni bir macera olacağı için doğru mürettebat ile yola çıkmak çok önemlidir. Kaptanınızın ve mürettebatın yol haritanıza aşina olması sizin güvenliğiniz ve konforunuz için oldukça hassas konulardan biridir. Bundan ötürü yolculuğunuzu önceden planlamanız size kolaylık sağlar. Eğer yol haritanızı çizerken emin olmadığınız noktalar varsa burada profesyonel yardım alabilirsiniz. Bunun için web adresimizi adresini ziyaret edebilirsiniz.

3. Yolculuğunuza Dahil Olan Hizmetleri İnceleyin

Kiralamak için seçtiğiniz yatın fiyatına dahil olan hizmetleri inceleyin. Seçeneklerin her birinin, sizlere sunacağı farklı fırsatlar olabilir. Bazı seçenekler tam pansiyon bir işletmenin sunduğu servisleri sunarken, bazısında yemekler fiyata dahil olmayacaktır. Önemli olan burada çizdiğiniz rota boyunca ihtiyaçlarınızın ne olduğudur. Eğer duracağınız noktalarda yerel lezzetleri denemek istiyorsanız fiyata dahil yemek seçenekleri aradığınız olmayabilir. Bu nedenlerden ötürü, ne istediğinizi bilmeniz, rotanızı çizmek ve bütçenizi belirlemek yolculuğunuzun daha keyifli geçmesini sağlar.

4. Yat Kiralamadan Önce Neden Plan Oluşturmalısınız?

Tatilinizin en önemli adımını oluşturacak yat tercihiniz için  Tekne Kiralama adresini ziyaret edebilirsiniz. Yatınızı seçtikten sonra da tatilinizin geri kalanını planlayabilirsiniz. Tercihinizi yaparken belirli bir plana sahip olmanın önemini inceleyelim;

  • Son zamanlarda var olan talebe karşı artan seçenekler de yat kiralamak isteyenlerin kafasını karıştırabiliyor. Bütçe, yat türü, rota gibi noktaları belirlemeniz ne istediğinizi anlamınız konusunda netlik kazanmanızı sağlayacaktır.
  • Planlama yapmak daha güvenli ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar.
  • Yolculuğunuzun keyfini detaylara takılmadan rahatça çıkartabilirsiniz.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir