1. Home
  2. Mekanlar
  3. Balonla Yükselişe Hazırlanın: Kapadokya Turu Sizi Gökyüzüne Çağırıyor!

Balonla Yükselişe Hazırlanın: Kapadokya Turu Sizi Gökyüzüne Çağırıyor!

0

Yeryüzünün cennet vadileri arasından göz kırpan, doğanın hediyesi Kapadokya, tarihi mirasların, görkemli vadilerin, muhteşem gün batımı manzaralarının eşliğinde her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti kendine çekiyor. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesindeki Kapadokya, peri bacalarının arasından Asurlar’a, Hititler’e, Roma ve Bizans’a selam veren anıtların görkemini keşfetmeniz için tasarlanmış bir tablo gibi. Uçsuz bucaksız vadileri gökyüzünden uçan balonlarla, yeryüzünden arazi araçları hatta atlarla seyredebileceğiniz kaç yer var ki? Kapadokya turu, sanata, tarihe, lükse doyacağınız, spor ve eğlenceyle adrenalini maksimum seviyede yaşayacağınız bir tatil vadediyor. Güzel Atlar Ülkesi’nde unutulmaz günler sunan Kapadokya turu sizi bölgeye uçak ya da konforlu otobüslerle ulaştırıyor. Kapadokya turu uçakla olduğunda, yolculuk İstanbul ya da İzmir’den başlıyor. Size ise sadece yıl içinde dinlenmek, eğlenmek ve sıra dışı aktivitelere katılmak istediğiniz tarihi belirlemek kalıyor. Uzun bayram tatillerini, sonbaharda romantik bir geziyi ya da yıl içinde enerji tazeleyen bir molayı değerlendirmek için Prontotour Kapadokya turu sizi güneşin ve ayın ışığıyla aydınlanan vadilere davet ediyor. Güzel Atlar Ülkesi’nde yapılacaklar listeniz hazırsa Kapadokya turunun sıradaki seferi sizi bekliyor.

Kapadokya Turunda Taşların Sırrına Kulak Verin

Prontotour’un her beklentinizi karşılayan gezi programları, söz konusu Kapadokya olduğunda sizi hayallerinizin ötesine taşıyabilir. Kapadokya’nın yeryüzündeki masalsı manzarasını görmekle yetinmeyenler için yer altı şehirlerinin kapıları bu turda aralanıyor. Özellikle Kaymaklı ve Özkonak yer altı şehirleri, evlerin altında oyulan sığınaklar, kilerler ve kiliselerle Kapadokya’nın görünenden çok daha fazlası olduğunu kanıtlıyor. Elmalı, Yılanlı ve Çarıklı Kaya Kiliseleri ise sizi taşların sırrını dinlemeye davet ediyor. Kayaları oyarak kurulan bir medeniyetin izleri Kapadokya’da hem yeryüzünde hem de yer altında ziyaretçilerini büyülüyor. Kapadokya turunda yol sizi Ihlara Vadisi’ne götürdüğünde, bölgenin ilk sakinlerinin el işçilikleri, günümüz ustalarının el sanatları olarak karşınıza çıkıyor. Ihlara Vadisi’nin kaya kiliseleri, şarap mahzenleri, tarihi mezarları ile taş işleme atölyelerini görmek Kapadokya ziyaretçilerini eski zamanlardan çağdaş zamanlara uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Kapadokya Vadilerinde Adrenalin Tutkunlarının Nabzı Yükseliyor

Kapadokya turu fırsat ve avantajları Prontotour ile ekonomik seyahatin yanı sıra hiçbir yerde hissedemeyeceğiniz heyecanları da beraberinde getiriyor. Kapadokya’da gün doğumunu otelinizin balkonundan ya da bir vadinin yamacından seyredebilirsiniz. Ancak işe biraz heyecan katmak isterseniz kiralayabileceğiniz ATV araçları ya da deve gezileri ile güne bambaşka başlangıçlar yapabilirsiniz. Kapadokya turuna hazırlanırken valizine tırmanış malzemelerini de atanlar burada doğa sporlarının tadını peri bacaları manzarası eşliğinde çıkarıyor. Heyecan ve romantizmi bir arada yaşamanın yolu ise elbette rengarenk balon turuyla gökyüzünden geçiyor. Her dakikası büyülü bir an olan Kapadokya turu, Prontotour’un deneyimli rehberleri eşliğinde, bölgenin her mucizesine ortak olmanız için tasarlanıyor.

Kapadokya’da Alışveriş, Eğlence Ve Lezzet Bir Arada

Kapadokya’nın otantik atmosferini, zamanın durduğu manzaraları keşfederken ruhunuzu, enfes yöresel lezzetlerle ise damak tadınızı doyurabilirsiniz. El yapımı çömleklerde pişen kebapların Türk Gecesi eğlenceleriyle sunulduğu Kapadokya’da, Avanos toprak işçiliğinin en güzel örneklerinin yapımını yerinde izleyebilirsiniz. Kapadokya, testileri ve çömlekleriyle olduğu kadar şarap mahzenleriyle de ünlü. Kapadokya turunda mahzenleri gezebilir, yerel şarap tadımları ve alışveriş yapabilirsiniz. Bağ bozumunda toplanan üzümlerin tecrübeyle işlendiği pekmezler, yöreye özgü kuru kaymak ve daha birçok lezzet Kapadokya’da damak tadınıza cömertçe sunuluyor. Yılın her döneminde ayrı bir manzara, ayrı bir deneyim demek olan Güzel Atlar Ülkesi’ne seyahat, Prontotour’un sunduğu Kapadokya turu fiyatları ile yöredeki alışverişlerinizi daha da zenginleştirmek için fırsatlar yaratıyor. Gezinizi ister aylar öncesinden planlayın, ister şimdi, Prontotour’un erken rezervasyon ve son dakika Kapadokya turu fiyat avantajlarından her an yararlanabilirsiniz. Dünyaca ünlü Kapadokya’yı güvenli bir seyahat ve konforlu bir konaklamayla keşfetmek için Prontotour’un bu davetini kaçırmayın.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir