1. Home
  2. Mekanlar
  3. İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler

0

İstanbul tarihi ve kültürüyle sadece ülkemiz için değil dünya için son derece önemli bir şehirdir. Geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İstanbul, jeopolitik konumu dolayısıyla ilgi odağı olmayı başarmıştır. İstanbul´u ziyaret etmek isterseniz önce bir gezi planı hazırlamanızı tavsiye ederim. Gezecek ve görülecek o kadar güzel yerler var ki günlerce hatta haftalarca zaman ayırmanız gerekebilir. İstanbul Ayasofya, Sultanahmet, Galata Kulesi, Kız Kulesi, pek çok saray ve müzesi ile ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir. Gelişmiş olan ekonomisi ve zengin tarihiyle, geçmişten günümüze kadar yoğun bir göç almasına neden olmuştur. Bu durum nüfus olarak kalabalık bir şehir olmasına sebep olmuştur. Her milletten ve her ırktan insanın bir arada yaşadığı bu eşsiz şehir birçok anlamda ülkemizin önde gelen şehri olmayı başarmıştır. İçerisindeki adalarla, eşsiz yapılarla hem yurtdışı hem de yurtiçinden gelen ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir İstanbul Uçak Bileti

Ziyaretçilerine sunmuş olduğu imkânlardan dolayı gidenin tekrar görmek istediği şehir İstanbul, sadece yurtdışı değil yurtiçinden de yoğun bir turist akınına uğramaktadır. Ülkemizin önde gelen şehri olması ve ekonomik anlamda en büyük katkıya sahip olmasının yanı sıra eğitim, sosyokültürel hayat, sağlık gibi alanlarda ki gelişmişliğiyle ülkemizin dört bir yanından ziyaret edilen şehir konumuna gelmeyi başarmıştır. İzmir´de yaşıyorsanız ve İstanbul´u ziyaret etmek istiyorsanız İzmir İstanbul uçak bileti alarak ziyaret edebilirsiniz. Gelişmiş ulaşım ağı ile uçak ile yapacağınız seyahat oldukça rahat ve memnun edici sonuçlar verecektir. İstanbul´un güzelliklerini yerinde görmek ve eşsiz yapıları incelemek istiyorsanız erkenden alacağınız ucuz uçak bileti ile unutulmaz anlara şahitlik edebilirsiniz. Ülkemizin önde gelen bu önemli iki şehrinde hava ulaşımı oldukça gelişmiş bir konumdadır. İzmir İstanbul uçak bileti alarak merak edilen şeyler yerinde görülebilir, tarihi duygu yerinde hissedilebilir. İstanbul özellikle yoğun bir nüfusa sahip olduğundan dolayı hemen her kesimden insan bir arada yaşamaktadır. Bu durum da kültürel anlamda çeşitlilik sağlamasına olanak sağlamaktadır. Bulundurmuş olduğu çok sayıda üniversite ile şehir dışı ve yurtdışından pek çok öğrencinin eğitim görmek için tercih ettiği şehirler arasına girmeyi başarmıştır. Sunmuş olduğu sağlık imkânlarıyla insanların sağlık sorunlarını çözmesi için başvurduğu şehir olan İstanbul, bu anlamda da önde gelen şehirlerden biridir. Yapılan yatırımlarla geçmişten günümüze sürekli bir gelişim halinde olan İstanbul günümüzde de bu gelişimini devam ettirmektedir.

Ülkemizin önde gelen ve pek çok anlamda gelişmiş şehri olan İzmir, ulaşım anlamında sunmuş olduğu imkânlarla tatil, eğitim, sağlık ve iş gibi ziyaretler için tercih edilen bir yer konumundadır. Hangi şehir de olursanız olun İzmir uçak bileti alabilir ve bu şehirdeki güzellikleri yerinde ziyaret edebilirsiniz. Ülkemizin son yıllarda havaalanı ve ulaşım anlamında önemli gelişmeler göstermesi İzmir’i ziyaret etmenizi kolaylaştıracak unsurlardan biridir. Erken dönemde alacağınız İzmir uçak bileti size daha az maliyetle seyahat etme imkânı tanıyabilir. Teknolojinin her geçen gün üstüne koyarak gelişmesi ve bu durumun hava yolu şirketlerini de etkilediği görülmektedir. İzmir uçak bileti almak isteyen biri hiç yorulmadan internet üzerinde kolaylıkla bilet satın alabilir ve seyahat edebilir. İzmir´e seyahat edecek olursanız havaalanının sunmuş olduğu ulaşım imkânlarından dolayı şehrin merkezine ve pek çok noktasına çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Eşyalarınızı Hazırlayın Yola Çıkıyoruz

Geçmişten günümüze ulaşım anlamında önemli gelişmeler yaşanmıştır. Gelişen teknoloji ve kolaylaşan yaşam ulaşım sektöründe de etkili olmuştur. Özellikle son yıllarda dünya genelinde hava ulaşımına yoğun bir ilginin olduğu görülmektedir. Ülkeler arası ticaret, uzak bir bölgeye gönderilen kargolar, insanların gerçekleştirmiş olduğu seyahatler gibi durumlar da hava yolu ulaşımının yoğun bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Geçmiş dönemler de ulaşımın oldukça zor şartlarda gerçekleştirilmesi ve teknolojinin günümüz seviyesin de olamaması bir ülkeden başka bir ülkeye hatta bir şehirden başka bir şehre ziyaret etmeyi oldukça güç kılmıştır. Hava ulaşımının gün geçtikçe gelişmesi ve buna paralel olarak hava ulaşımına yoğun bir talebin olması ucuz uçak bileti alınmasını ve buna benzer pek çok kampanya ile havayolu şirketlerinin müşteri çektikleri görülmektedir. Takip edilecek kampanyalar ile ucuz uçak bileti alarak dünyanın pek çok noktasını ziyaret edebilirsiniz. Ülkemizde daha önce hiç Gaziantep´e gitmemiş fakat yemeklerinin çok lezzetli olduğunu bilen birisi satın alacağı uçak bileti ile lezzetleri yerinde tadabilir. Erken yapılan rezervasyonlar sayesinde ucuz uçak bileti alabilir, maddi anlamda kazançlı olabilirsiniz.

Takip edeceğiniz kampanyalarla ülkemizin ve dünyanın pek çok yerini ziyaret edebilirsiniz. Ucuz uçak bileti alarak ulaşım için harcayacağınız parayı minimum seviyede tutarak tatil için farklı yerlere para harcayabilirsiniz. Avrupa´nın önde gelen şehirlerini ve ülkelerini gezebilirsiniz. Bir hafta sonu Fransa’nın başkenti ve en önde gelen şehrini ziyaret edebilirsiniz. Eyfel de bir restoran da lezzetli yemekleri tadıp birbirinden güzel müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra Fransa’nın önde gelen liman şehirlerinden olan Marsilya için yola koyulabilirsiniz. Unutamayacağınız anları bu şehirlerde yaşayabilirsiniz. Yurtdışı değil de yurt içi seyahat etmeyi tercih ediyorsanız birbirinden güzel lezzetlere ve tarihe ev sahipliği yapan ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret edebilirsiniz. Yemeklerle aranız iyiyse rotanızı doğuya çevirmenizi tavsiye etmem de fayda var. Gaziantep’e gidip Patlıcan Kebabı, baklava, Soğan Kebabı, İçli Köfte ve Nohut Dürüm gibi lezzetleri yerinde tadabilirsiniz. Daha sonra ise Şanlıurfa´ya uğrayarak Ciğer Kebabı, Aya Köftesi, Üzlemeli Pilav ve daha pek çok lezzeti tadabilirsiniz. Bu şehirler dışında Diyarbakır, Hatay, Mardin gibi pek çok şehirde eşsiz lezzetlerle ziyafet çekebilirsiniz. Etle aranız iyi değilse üzülmeyin, İzmir-Aydın yöresinin benzersiz lezzetleri sizi bekliyor. Otlu Börek, Şevketi Bostan, Turp Otu Salatası, Zeytinyağlı Fava, Kabak Çiçeği Dolması ve daha sayamadığımız birçok lezzet sizleri bekliyor. Seyahat ettiğiniz yerlerden satın alacağınız hediyeli eşyalar ile gezip gördüğünüz yerlerle ilgili yanınızda bir hatıra götürebilirsiniz. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan ülkemiz turizm sektöründe gün geçtikçe mesafe kat etmektedir. Yurtdışından gelen ziyaretçilerin erkenden yapmış oldukları rezervasyonlar ve satın almış oldukları uçak biletleri hemen her mevsim ülkemizin yurt dışından ziyaretçi akınına uğramasına neden olmaktadır. Planlı ve programlı hareket edebilmeniz durumun da aylar öne alacağınız ucuz uçak bileti ve yapacağınız otel rezervasyonuyla sınırlı bir bütçeyle unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Kış Tatili İçin Ülkemizde Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Ülkemiz yaz tatilin de olduğu kadar kış tatilinde de oldukça zengin bir coğrafyadır. Uludağ, Erciyes, Kapadokya, Yedigöller, Safranbolu ve Ilgaz gibi daha pek çok saymadığımız güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgelerde özellikle kışın yoğun bir nüfus görülür. İster sömestr tatili, ister hafta sonu ailenizle bu bölgeleri ziyaret edebilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Ziyaret edeceğiniz bu yerlerde soba da kestane pişirip, ziyafet çekebilirsiniz. İş ve okul yorgunluğunu üstünüzden atmanız adına gerçekleştireceğiniz bu seyahatler sizleri mental anlamda oldukça rahatlatacaktır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle ziyaret edebileceğiniz bu eşsiz güzellikteki kış turizm bölgeleri, hemen her yaş grubu ve farklı ekonomik kesimler için sezon boyunca hizmet vermektedir.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir