1. Home
 2. Mekanlar
 3. Uygun Uçak Bileti

Uygun Uçak Bileti

0

Dünya üzerinde keşfedilmeyi bekleyen sayısız güzellik var. Doğal güzellikler, insanların tarih boyu yaptığı eşsiz yapıtlar her biri ayrı bir değer. İnsan bir kere keşfetmeye başlayınca diğerleri için duyduğu heyecan katlanarak artıyor. Seyahat etmek de bu şekilde tutkuya dönüşüyor. Genellikle seyahat etmenin maddi bir güç gerektirdiği düşünülür. Halbuki gezmek tek bir şekilde değil, herkesin kendi bütçesine göre ayarlayabileceği bir eylem olduğu için çok değişik alternatiflerle gezi planı yapılabilir. Birde gezi maliyetlerinin nasıl düşürüleceğini bilmek gerekir. En kolay yolu ise yol masraflarını düzenlemekle oluyor. Popüler ulaşım yollarından olan havayolu, sayısız alternatifle avantajlar sunduğundan uygun uçak bileti bulmak maliyetleri düşürmekte yardımcı oluyor. İşin zor kısmıysa bu sayısız alternatiften planlarınıza uygun olan avantajlı bileti seçebilmek. Hepsiburada uygulaması sayesinde online olarak size en uygun uçak biletini tüm seçenekleri aynı anda görerek seçebilir ucuz uçak bileti bulmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Uçak bileti nasıl bulunur öğrendik ama nereye gitsek karar veremedik diyorsanız, popüler alternatifleri deneyebilir ya da daha değişik gezi planlarıyla farklı kıtaları keşfedebilirsiniz. En popüler gezi noktalarından biri olan Paris için bir inceleme yapalım sizlere de fikir olsun.

Sacre Coeur - Paris

Paris Uçak Bileti

Kimileri için aşıklar şehri, kimileri içinse modanın kalbi olan Paris herkes için değişik anlamlar içerse de seyahat planlarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Gezerken sizi apayrı bir atmosferle sarıp sarmalıyor. Paris denince Eyfel Kulesi’nden bahsetmemek olmaz. Herkesin mutlaka görmek için heyecanlandığı kuleye çıkışlarda oluşan kuyruklar genelde göz önünde bulundurulmasa da buna hazırlıklı olmakta fayda var. Louvre Müzesi ise kesinlikle ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri. İçerdiği her bir eseri incelemek günlerce sürebileceği için planlama yaparak gitmek gerekiyor. Yine burası da popüler noktalardan biri olduğu için bilet almak için önceden harekete geçmek zaman kazanmaya yardımcı olabilir. Bu iki örneği çeşitli müzeler katedraller ve daha fazlasıyla arttırabiliriz. Paris bu açıdan tarihi bir gezi yapmak için oldukça farklı alternatiflere sahip. Bunun yanında moda denildiğinde de akla Paris geldiğinden bahsettiğimize göre Şanzelize Caddesi’nden de bahsetmek gerekir. Modaya yön veren markaların mağazalarının burada olması ve birçok lüks kafe restoranlar sayesinde Paris’in lüks içindeki yüzünü görmenin en iyi yolu bu caddeden geçiyor. Bunlardan çok daha fazlasını deneyimlemek için Paris uçak bileti arayışına hemen başlayabilirsiniz. Eşsiz bir deneyim sunacağından dolayı zamanı biraz uzun tutmakta fayda var.

Paris gezisi zaten yaptığınız veya size hitap etmeyen bir seçenek olabilir. Daha farklı bir seçenek olsun biraz daha uzaklara gidelim derseniz kıtalar arası bir gezi planıyla bunu başarmak mümkün olacaktır. Bunun için de en güzel alternatif kesinlikle Avustralya.

Avustralya Uçak Bileti

Bir kıta ülkesi olan Avustralya farklı iklim koşullarına sahip oluşuyla oldukça değişik canlı türlerine ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple deneyimlemek oldukça heyecan verici olabiliyor. Bunun yanı sıra çok çeşitli tarihi yapıtları ve doğal güzellikleri de bünyesinde barındırıyor. Nüfusunun çoğunluğu değişik kültürlerden gelen insanlarca oluşturulmasından kültürel olarak da bir gezi için çeşitliliklerin gözlenebileceği keyifli bir alternatif. Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Organizasyonu tarafından Dünya Mirası Listesi’ne eklenen Kakadu Milli Parkı kesinlikle görülmesi gereken bir doğal güzellik. İçerdiği hayvan ve bitki türleri çeşitliliğiyle sizi şaşırtacak ve görsel bir şölen yaşatacak. Sidney gezisi de birçok farklı birleşimin bir arada uyumunu gözlemleyebileceğiniz harika bir alternatif olacak. Ekonomik olarak önemli bir şehir olmasının yanı sıra tarihi geçmişini de koruyarak modernleşmiş bir yerleşim yeri olan Sidney, Avustralya gezisinin olmazsa olmaz uğrak noktalarından biri. Sayısız doğal güzelliği ve eşsiz şehir hayatının uyumuyla değişik gezi alternatifi arayanlara iyi bir seçenek olan bu gezi için siz de Avustralya uçak bileti alarak başlangıcı yapabilirsiniz.

Avustralya - Sidney Opera Binası

Paris veya Avustralya her iki seçenek de kendi içinde bir çok özel anıyı biriktirebileceğiniz özel deneyimler sunan gezi noktaları. Her iki seçeneğe de karar vermeden önce hangi zaman aralığında gideceğinize ve mevsim şartlarını kontrol etmeyi unutmamanız gerekiyor. Sadece hava durumu değil gözetmeniz gereken birkaç önemli nokta var seyahate çıkmadan önce. Bunları inceleyelim.

Seyahat Etmeden Yapılması Gerekenler

Nereye gitmek istediğinize karar verdiniz. Yolculuk için gereken araştırmaları yapıp uygun uçak biletini buldunuz. Sonrasında önem vermeniz gereken birkaç ayrıntı bulunuyor.

 • Hangi dilin kullanıldığına gitmeden bakın. Resmi dilin yanında ağırlıklı olarak kullanılan diller de önemli. Dili bilmeseniz bile anlaşmanızı kolaylaştıracak uygulamaları belirleyebilir, gitmeden önce neyle karşılaşacağınıza dair bir fikir edinmiş olursunuz.
 • Gideceğiniz yerin haritalarını çevrimdışı erişebileceğiniz şekilde depolayın. Böylelikle internete ulaşamadığınız anlar için bir alternatifiniz olur ve programınız aksamaz. Bu haritaların üzerine gideceğiniz lokasyonları da işaretlemeyi unutmayın.
 • Gezeceğiniz yerlerin listesini sıralarken konumların bir sıra içinde olmasına özen gösterin. Böylelikle şehrin bir ucundan bir ucuna savrulmaz zamanı etkin kullanarak seyahat edebilirsiniz.
 • Mutlaka ekstrem hava şartları için bir alternatif taşıyın yanınızda. Gitmeden önce mevsimsel ve iklimsel şartları araştıracaksınız fakat hiç beklenmedik bir günde yağmur yağabilme ihtimalini veya üşüme ihtimalinizi de göz önünde bulundurarak yanınıza alacağınız bir parça gezinizin kurtarıcı parçası olabilir.
 • Yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun karşısında konsolosluğun yerini bilmek yardımcı olabilir. Gitmeden göz atmakta fayda var.
 • Tüm paranızı nakit olarak yanınıza almayın. Gideceğiniz yerin para birimine çevrilmiş bir miktarı yanınızda taşıyabilirsiniz ama bu tüm paranız olmasın. Her ihtimal için bir kısmı kart yoluyla taşımakta fayda var.
 • Telefonunuzun operatörü için yurt dışı tariflerinizi düzenleyin. Bu şekilde gelecek ekstra faturaların önüne geçmiş olursunuz.
 • Kalacağınız yerin gezmek istediğiniz noktalara olan uzaklığını kontrol edin. Fark etmeden çok uzak bir lokasyonda yer bulmuş olabilirsiniz. Bu da gezinizin yollarda geçmesine sebep olabilir. Eğer uzakta kalmaktan başka seçenek bulamıyorsanız mutlaka alternatif ulaşım yöntemlerine göz atın.
 • Toplu taşıma güzergahları ve ücretleri ile ilgili araştırma yapın. Bazı şehirlerde taksi veya araba kullanmak mümkün olmayabiliyor. Bunları bilerek yola çıkmak çok fazla zaman kazanmanızı sağlayacak.

Kuranda Parkı - Kanguru (wallaby)

Tüm bu bilgiler seyahatiniz öncesinde alabileceğiniz ufak önlemler olarak, gezi planlarınızı çok daha keyifli bir hale getirecek. Siz de kendi maddelerinizi bu listeye ekleyebilirsiniz. Örneğin sizin için yemek yemek çok önemli bir aktivite olabilir. O zaman listeye yemek yenecek meşhur noktaların belirlenmesi maddesini eklemek sizin özelinizde seyahatinizi kolaylaştırmış olacak.

Karar veremeyenlerin işini kolaylaştırmak için iki farklı seyahat planı tasarladık. Aynı zamanda seyahatiniz için önemli birkaç püf noktayı da paylaştık. Üstelik tüm bunları maliyeti düşürebileceğiniz bir şekilde uygun uçak bileti bulmak adımından başlayarak yaptık. Eğer sizde Avrupa’nın gözde lokasyonlarından birine seyahat etmeye karar verdiyseniz Paris uçak bileti aramalarına hemen başlayabilirsiniz. Bambaşka bir iklimde kıtalar arası uçuş hayaliniz varsa Avustralya uçak bileti tam size göre bir seçenek olacaktır. Sizin rotanız nereye olursa olsun, ucuz uçak bileti aramadan yola çıkmayın. Unutmayın ki gezi planlarının başlangıcı devamı için çok önemlidir. Başlangıçta düşen maliyetler, devamında size daha fazla seçenek olarak dönecektir.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir