1. Home
  2. Mekanlar
  3. Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? İzmir ve Kıbrıs Ucuz Uçak Bileti Fırsatları

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? İzmir ve Kıbrıs Ucuz Uçak Bileti Fırsatları

0

Neredeyse herkesin heyecanla beklediği yaz ayları artık geldi sayılır. Gezmek ve seyahat etmek için yaz aylarını bekleyen insanlar, ucuz uçak bileti arayışına şimdiden başladı. İnsanların ucuz uçak bileti ile seyahat etmek için araştırdığı, dikkat çeken konumlar ise İzmir ve Kıbrıs olarak karşımıza çıkıyor. İzmir uçak bileti ve Kıbrıs uçak bileti bulmak yoğun talep nedeniyle zorlaşsa bile bu yazımızda bahsedeceğimiz ipuçları ve taktikler ile İzmir ve Kıbrıs için ucuz uçak bileti bulmak sizin için çok daha kolay olacak!

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler! İzmir ve Kıbrıs

Hem İzmir uçak bileti hem de Kıbrıs uçak bileti bulmak için fiyatları, gün içerisinde mutlaka düzenli olarak takip etmelisiniz. Bunu yaparken tarayıcınızın gizli sekme özelliğini kullanmaya özen gösterin. Arama motorları ve uçak firmaları, aynı ip üzerinden giriş yapan kullanıcıların, bileti kesin alacağını düşündüğü için her bilet sorgulaması yaptığınızda; daha yüksek fiyat ile karşılaşmanız büyük bir ihtimal. 

Ucuz uçak bileti bulmak için kullanmanız gereken bir diğer taktik ise uçak firmalarının kendi sitelerinden araştırma yapmak. Uçak bileti arama motorları tüm firmaların sunduğu fırsatları bazen göstermeyebilir. Ancak yine de hem firmaların kendi sitelerinden faydalanabilir hem de uçak bileti arama motorlarını kullanabilirsiniz. Burada yapmanız gereken; uçak bileti arama motorlarında yer almayan firmaların kendi sitesinden bilet fiyatlarını kontrol etmek olacaktır.

Yapabileceğiniz bir diğer taktik ise gidiş-dönüş uçak bileti almak yerine; gidiş biletinizi ayrı, dönüş biletinizi ayrı almak olacaktır. Bu sayede ucuz uçak bileti bulmak için elinizde olan tüm fırsatları kullanmış olacaksınız.

Belirttiğimiz taktikler, yaz aylarında seyahat edilme sıklığı artan İzmir ve Kıbrıs için ucuz uçak bileti bulma şansınızı fazlasıyla artıracaktır. Eğer İzmir uçak bileti veya Kıbrıs uçak bileti arıyorsanız, yazımızda ele aldığımız ipuçlarını ve taktikleri denemeden sakın biletinizi almayın!

İzmir Uçak Bileti ve Gezilecek Yerler

Türkiye’nin her tarafı gezilmesi, görülmesi gereken birçok güzel lokasyona sahip. Bu lokasyonlardan birisi olan İzmir, Ege Bölgesi’nde yer alan, ülkemizin hem yerli hem yabancı olarak en çok turist çeken şehirlerinden birisi. Türkiye’de neredeyse tüm şehirden İzmir uçak bileti bulabilirsiniz. Bu nedenle hem yerli hem yabancı turistler İzmir ve çevresini doyasıya gezmek için İzmir uçak bileti fırsatlarını kaçırmamaya çalışıyorlar.

İzmir uçak bileti aldıktan sonra hangi havalimanına inecekseniz ve İzmir’de nereleri gezeceksiniz gelin biraz da bundan bahsedelim. İzmir’de iniş yapacağınız havalimanın adı; Adnan Menderes Havalimanı (ADB). İzmir hem merkezde hem de çevresinde sahip olduğu güzellikler ile doya doya gezilecek, görülecek ve bol bol fotoğraf çekilecek bir şehir. İzmir merkezde gezmeniz gereken ilk noktalar Konak ve tarihi Kemeraltı Çarşısı olmalı. Konak’ta bulunan meşhur Saat Kulesinin önünde mutlaka fotoğraf çektirmeyi unutmayın! Yöresel ürünlerden, günlük ihtiyaçlara kadar tüm ürünlere ulaşabileceğiniz Kemeraltı Çarşısının tarihi ise Roma dönemine kadar uzanıyor. Kemeraltı, Kızlarağası Hanında özel pişirme yöntemiyle közde Türk Kahvesi içmeyi de sakın unutmayın! Ayrıca İzmir’de Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Bostanlı Sahili, Tarihi Asansör, Teleferik gibi noktaları da sakın görmeden dönmeyin.

İzmir merkezde bulunan konumları gezdikten sonra İzmir çevresinde yer alan; Çeşme, Urla, Selçuk, Bergama, Karaburun gibi doğal güzellikleri, tarihi ve plajlarıyla ünlü olan ve yaz aylarının en uğrak noktalarına gidebilir, muhteşem Ege kasabalarının tadını çıkarabilirsiniz. Turistik açıdan sunduğu imkanlar ve sahip olduğu seyahat lokasyonları nedeniyle İzmir uçak bileti sizin için mükemmel bir seçim olacaktır!

Kıbrıs Uçak Bileti ve Gezilecek Yerler

Kıbrıs uçak bileti aldıktan sonra iniş yapacağınız havalimanı; Ercan Uluslararası Havalimanı (ECN) olacak. Kıbrıs’ta gezilecek yerler denilince herkesin aklına aynı fikir geliyor; meşhur kumarhaneler. Ancak bu çok büyük bir yanılgı. Çünkü Kıbrıs, muhteşem otelleri, plajları, harika doğası ve tarihi ile sizleri büyüleyecek bir yer.

Kıbrıs uçak bileti alan herkesin aklında kumarhaneden başka neler yapılabilir sorusunun olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle Kıbrıs’ta, özellikle Türk tarafında bulunan tarihi noktalar, mutlaka görmeniz gereken ve farklı medeniyetlerin izlerine şahit olabileceğiniz özelliklere sahip. Kıbrıs’ta gezebileceğiniz ve tavsiye edeceğimiz bazı tarihi noktaları şöyle sıralayabiliriz; Batık Gemi Müzesi, Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, Mavi Köşk.

Kuzey Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk kesiminin başkenti Lefkoşa! Evet yanlış duymadınız, her iki kesimin de başkenti Lefkoşa. Kıbrıs uçak bileti aldıktan sonra iniş yapacağınız Ercan Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 25 dakikalık uzaklıkta olan Lefkoşa, iki kesimin de başkenti olması nedeniyle gezilecek birçok noktaya sahip. Lefkoşa’ya gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken ve görmeden dönmemeniz gereken bazı lokasyonlar şöyle; tarihi evlerin yer aldığı Arab Ahmet Mahallesi, Büyük Han ve Barbarlık Müzesi.

Son olarak Kıbrıs’ta gezebileceğiniz diğer noktaları belirtelim; Gazimağusa, Güzelyurt, Lefke, Namık Kemal Zindanı ve Salamis Harabeleri. 

Yazımızın sonuna gelirken özetlemek gerekirse; yaz aylarını değerlendirmek ve seyahat etmek için ucuz uçak bileti ararken hem İzmir uçak bileti hem de Kıbrıs uçak bileti bulmanızı kolaylaştırmak amacıyla yapmanız gerekenlerden bahsettik. İzmir ve Kıbrıs’ta gezilebilecek, bol bol fotoğraf çekilebilecek ve seyahatiniz tadını çıkarabileceğiniz konumlardan bahsettik. Şimdiden iyi uçuşlar, keyifli tatiller dileriz!

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir