1. Home
  2. Mekanlar
  3. Bir Başka Olur İstanbul’da Hafta Sonu

Bir Başka Olur İstanbul’da Hafta Sonu

0

Türkiye’nin en gözde şehridir İstanbul. Şiirlere, masallara konu olmuş eşsiz güzelliği ile taşı toprağı altın İstanbul. Sadece Türkiye’de başka şehirlerden gelen kişiler tarafından değil dünyanın dört bir yanından gelip görülmesi istenilen yerdir İstanbul. Megakent denilen bu devasa şehirde gelişmiş toplu taşıma sistemleri, iş hacmi, üniversiteler, köprüsü, Asya ve Avrupa kıtalarının büyüleyici atmosferi, neredeyse her ülkeden olan insanların yaşadığı şehir. Yılın dört mevsimi turist akınına uğrayan Dünyanın kültür ve sanat başkenti konumundaki yer. Kim istemez ki ucuz uçak bileti bulur bulmaz bu büyüleyici şehirde birkaç gün geçirmeyi? Kalabalığı olduğu kadar sessiz ve sakin doğa harikası yerleri olan sanat galerilerine ve atölyelerine ev sahipliği yapan birçok ülkede bulunmayan farklı atmosfere sahip bu muazzam kent tam bir yaşanmışlık şehri. İstanbul’da sakin ve sessiz bir gün geçirmek yerine daha çok gezmek, eğlenmek, tarihi tanımak, alışveriş yapmak, kültürel etkinliklerde bulunmak için gezip görebileceğiniz ülkemizin en iyi şehirlerinin başında gelir. Türkiye ekonomisinin büyük bir bölümünü kapsayan İstanbul birçok dünya şehirlerine göre daha fazla gelişmişmiş şehirdir. İstanbul’a Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul havalimanı üzerinden her gün yüzlerce uçuş gerçekleşiyor.

İstanbul’a gelmek için havaların ısınmasını beklemenize gerek yok. İzmir İstanbul uçak bileti gibi Türkiye’de en sık seyahat edilen bölgelere hemen hemen her saat İzmir İstanbul uçak bileti bulabilmeniz mümkün. Türkiye’nin bir başka muazzam şehri olan İzmir’den İstanbul’a gelmek için çok önceden planlama yapmanıza ihtiyaç yoktur. Ucuz uçak bileti bildirimlerinizi açarak bu indirimlerden anında haberdar olarak plansız programsız İstanbul’a uçabilirsiniz. İzmir uçak bileti kategorisinde arama yaptığınızda İstanbul’a her saat uçuş olması sizin daha rahat hazırlanmanızı ve bu mükemmel şehirde güzel vakit geçirmeniz için hazırlanmanıza yeteri kadar fırsat veriyor. İstanbul’a gelirken yanınızda çok fazla eşya getirmenize gerek yok. Burada neredeyse her ilçesinde bulunan büyük alışveriş merkezleri, kapalı çarşısı, ünlü markaların olduğu caddeler varken gelmişken mutlaka eliniz dolu dönersiniz. İstanbul’a gelmişken antikacıları gezerek dünyanın dört bir yanından tarih kokan antikacıları ziyaret edebilir tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Pazarlarda gezmekten hoşlanıyorsanız Beşiktaş ve Kadıköy pazarına uğrayabilir ya da yüzlerce turistin her gün akın ettiği kapalıçarşı ve mısır çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Sokak lezzetlerinin yanı sıra mükemmel lezzetlere sahip restoranlarında karnınızı doyurabilir kısa bir mola için kafelerde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Her mevsim büyüleyici atmosfere sahip olan İstanbul’da kalacağınız tüm günler dolu dolu geçer. Asla boş vaktinizin kalmayacağı ve her anınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bu şehirde sıkılmanıza fırsat yok.

Yemek konusunda İstanbul denilince akıllara ilk gelen lezzetlerden başlayabilirsiniz. Sultanahmet’te köfte, Eminönü’nde balık ekmek, Moda’da dondurma ya da Ortaköy’de kumpir akıllara ilk gelen cevaplar…

Unutulmaz Macera…

İstanbul’u kime sorsanız ölmeden gidip görmek istediğim yerler arasında bir şehir cevabını alabilirsiniz. Yerli turistlerin İstanbul’a ulaşımı ucuz uçak bileti avantajları ile son derece kolay olmaktadır. Küçük bir çanta ile yola çıkacağınız bu yolda harika maceralar ve eşsiz güzellikler görerek harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz. İstanbul’un her günü ayrı bir yoğun geçer. Özellikle turist akınının olduğu bölgelerde hafta sonu, hafta içi fark etmeksizin her gün her gece yoğun bir hayat olur. Öncelikle bir başka olur İstanbul’da hafta sonu diyerek bu taşı toprağı altın mega şehre geldiğiniz zaman ilk olarak nereleri gezmeniz gerekiyor onlara bir göz atalım. Sonra daha fazla heyecanlanmadan çantanızı hazırlamaya başlayalım bu megakent harika hafta sonu için sizleri bekliyor!

İstanbul Tarihi Yerler

İstanbul dört yanı binlerce yıllık hikâyeler ve tarihi hazineleri ile dolu bir şehir. Buraya gelipte büyülenmeden dönmek imkânsız. Türklerin ve Türk kültürünün gücünü, zekâsını, misafirperverliğini görebileceğiniz pek çok tarihi güzellikleri içinde barındıran bu şehirde görülmesi gereken yerler saymakla bitmez. Hemen hemen her köşesinde tarihin derin izlerini göreceğiniz Mimar Sinan eseri Mihrimah Sultan Camii, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Kuzguncuk, Salacak gibi değerleri ile öncelik verilecek yerlerin başında geliyor. Kadıköy de ise Tarihi Haydarpaşa Garı, Bahariye ve Moda sokakları en cazibe noktaları arasında…

Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalıçarşı, Sultan Ahmet Camii, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Ortaköy Camii, Adalar, mısır çarşısı, müzeler, yeraltı sarnıcı, akvaryum, devasa parkları ve Beyoğlu İstanbul’un mutlaka görülecek yerleri arasında bulunuyor. Muazzam manzarası ile Çamlıca Tepesi ve Pierre Loti Tepesi İstanbul’u âdeta kuşbakışı görebileceğiniz yerler arasında. Doğa ile iç içe kalmak isterseniz ise Emirgan Korusu, Belgrad Ormanı, Fenerbahçe Parkı doğru seçenekler arasında bulunuyor. İki kıtayı birbirine bağlayan köprü ve masmavi denizinin sahil şeridi boyunca bulunan tarih kokan yalıları, balık restoranları ise yaşadığınız hissettirecek manzaralar İstanbul’un en büyüleyici güzellikleri arasında yerini alıyor.

Aradığını Bulmadan Dönüş Yok

İstanbul her alanda sizin beklentinizi karşılayacak bir pazara sahip şehirdir. Bulunduğunuz şehirde herhangi bir şey bulamıyorsanız mutlaka İstanbul’dan bir tanıdıktan sordurur ve yollamasını istersiniz. Bunun yerine ucuz uçak bileti satın alarak gelmeyi hem alışverişinizi yapmayı hem de bu muazzam şehri tanımaya ne dersiniz. İstanbul hikâyeleri ile masalları ile anlatılan güzellikleri ile herkesin gelip görmek istediği bir şehirdir. Yoğun insan kalabalığının yanında o güzelliğinden bir şey kaybetmeyen ve asla güzelliğinden ödün vermeyen İstanbul birçok alanda birçok ülkeden bile gelişmiş olan şehrimizdir. Milyonlarca kişinin yaşamış olduğu bu şehirde her iş alanında iş istihdamı mevcut. Bu durumda aradığınız her şeyi burada bulabileceğiniz anlamına geliyor. Giyim, teknoloji, eğitim ve birçok alanda aradığınızı bulabileceğiz bir yer. Bu yüzden sadece alışveriş yapmak için bile gelebilir aynı zamanda gezerek mini bir tur planlayabilirsiniz.

İstanbul’da Ulaşım Bilgileri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için; Öncelikle bilinmesi gerekir ki Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu yakasında olan ve merkeze 40 km mesafede olan havalimanıdır.

Havabüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Havabüs servisleri sayesinde her iki yakanın merkezi noktalara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Avrupa Yakasında merkezi Levent, Beşiktaş güzergahın dan Taksim’e Anadolu yakasından Yeni sahra ve Kadıköy’e servisler ile gitmeniz mümkün. Buradan da gideceğiniz adrese kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan her iki yakanın pek çok merkezi noktasına otobüs ile de ulaşabilirsiniz. Örneğin; E9 ile Bostancı E10 ve E11 numaralı otobüs ile Kadıköy’e i E-18 ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16 S ile Uzunçayır metrobüs durağına, KM20 ve 132H ile Pendik KM22 ile de Cevizli Metroya gidebilirsiniz. E3 ve 122H numaralı otobüsler ile de Avrupa yakasında 4.Levent’e ulaşmanız mümkündür.

Metro

Dilerseniz Sabiha Gökçen Havalimanından Kadıköy-Kartal Metrosunu kullanarak Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı ve Kadıköy’e çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Avrupa yakasına ise yeraltı ulaşımı ile çok kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

Havalimanı’ndan şehir merkezine konforlu bir şekilde geçmek istiyorsanız taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunun için trafik yoğunluğunu ve mesafeyi hesaba katmayı unutmayın.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir