1. Home
  2. Mekanlar
  3. Çocuk Otelleri Önerileri ve İpuçları

Çocuk Otelleri Önerileri ve İpuçları

0

Çocuk Otelleri minik dostlarımıza özel birçok aktivite, öğrenme ve eğitim amaçlı içerikler ve fiziki alanlar sunan Çocuk Dostu Otellere denir. Çocuk dostu oteller aktivitelerin dışında yeme-içme konseptinde de çocuklara özel ayrıcalıklar sunar. Ege otelleri ve Akdeniz otellerinin önemli bir kısmı çocuklar için farklı hizmetler sunmaktadır. Eğer bir çocuk dostu otel arayışınız varsa, bu konuda en zengin bölgenin Antalya olduğunu bilmeniz gerekiyor. En çok otelimizin bulunduğu Antalya bölgesi, bugün milyonlarca tatilciye de ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yüz binlerce çocuklu aileye hizmet veren Antalya Otelleri, çocuklu ailelerin isteklerine özel çözümler sunmaktadır. Yine Ege bölgesinde de Çocuk Otelleri sayısı az değildir, fakat coğrafya gereği Antalya’daki otellerin fiziki kapasiteleri ve alanları daha yüksek olduğu için, çocuklara özel lunapark ve Aquapark gibi eğlenceli alanlar çok daha fazladır.

Çocuk Otelleri Nasıl Seçilir?

Çocuklara özel hizmet veren otellerin seçimi aslında oldukça zor iştir, çünkü herkesin çocuğu için beklentisi çok farklıdır, herkesin ekonomik yeterliliği, geleneği, sosyal ve kültürel durumu birbirinden farklıdır. Kimi aileler sadece Aquaparklı bir otel ararken, kimi ebeveynler sadece çocuk menüsünün zenginliğini yeterli görebilir, bir başka aile için ise denizinin kum olması ve bakıcı hizmetinin olması yeterli olabilir. O yüzden çocuğunuz için aradığınız tesis özelliklerini netleştirmeli ve bunu yaparken de aşırı uç taleplerde bulunduğunuz zaman Belek otellerine sıkışacağınızı unutmamalısınız. Öte yandan internet ortamındaki bilgilerin çoğu yanıltıcıdır. Çocuğu olmayan, hayatında çocuklu otele gitmemiş insanların elinden çıkan tavsiye ve yorumlarda sizi hüsrana uğratabilir. O nedenle ilk önceliğiniz gerçek bilgi ve deneyim sunan, detay verebilen tavsiye ve siteler olmalıdır TatilEksper.com gibi… Zaten okumaya başladığınız zaman gerçek ile hikayeden bilgi sırıtır, aradaki farkı rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Çocuk Otelleri

Çocuk Dostu Otel Önerilerine Giden Yolda ilk soru; Bütçeniz nedir?

Çocuk Otelleri illa çok pahalı olacak diye bir kuralı kesinlikle yoktur. Bilakis çocuk dostu oteller zaten daha büyük kapasiteli odalarını verebilmek için çocuklara özel hizmetleri ve tesis tasarımlarını çocuklu aileler kendilerini seçsinler diye özellikle yaparlar. Yani öne çıkmak için ekstra ufak dokunuşlarla her otel çocuk oteli olabilir. Ama yine de bazı tesisler var ki, çocuk hizmetlerini özelleştirip çok ileri seviyeye taşıyarak fiyatta da haklı olarak önemli bir fark yaratırlar. İşte bu otellerden birine örnek mükemmellik sertifikasına sahip Ela Quality Hotel’dir. Çocuklara ve bebeklere özel sayısız imkana sahip olan Ela Quality Otel, özel çocuk oyun odalarından sinema salonlarına, özel eğitmenlerden akla hayale gelmeyecek oyuncaklara kadar oldukça zengin ve sayısız imkana sahiptir. Dolayısıyla kusursuz bir çocuk dünyası isteyen aileler için Ela Quality Otel tam bir çocuk cennetidir.

Çocukla Gidilebilecek En İyi Oteller

  • Club Hotel Turan Prince World

Denize sıfır, ultra herşey dahil hizmet veren, deneyimli ve alanında uzman isimlerle çalışan Turan Prince Hotel, çocuklarınız için en iyi animasyon ve oyun alanlarını sunmakta. 4-11 yaş grubu çocuklarımız için mini club, 12-17 yaş çocuklarımız için genç club hizmeti bulunuyor. Lunaparklı oteller sınıfına da dahil olan tesiste çok iyi bir çocuk, genç deneyimi sunuluyor. Mini disco, mini hayvanat bahçesi ve daha pek çok neşeli hizmetiyle Club Hotel Turan Prince World’ü rahatlıkla seçebilirsiniz.

club hotel turan prince world, çocuk otelleri, kaydıraklı havuz

  • Adalya Elite Lara

Çocuklu Ailelerin en çok istediği şey havalimanına yakın bir tesis. Adalya Elite Lara’da havalimanına yakın olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip ve çocuk otelleri içinde oldukça sevilen bir otel. 11 adet kaydıraklı havuzu, dalga havuzu, elektronik oyun salonu Game Land, minik dostlarımızın keyifli zaman geçirmeleri için Maya The Bee Mini Kulüp, bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz ve hatta fazlasıyla bulabileceğiniz Schoggy Baby Service ve zengin bir Lunapark yine sizleri bekliyor olacak Adalya Elite Lara’da.

  • Armas Luxury Resort Villas

Kemer Göynük’te yeralan Armas Luxury Villas, yemyeşil bir doğanın içinde huzurlu bir tatil arayan çocuklu aileler için oldukça ideal bir fırsat. Ultra herşey dahil konseptinde çalışan tesisin çocuklara özel lunaparkı, 6 bantlı su kaydırakları, sayısız havuzu ve eğlenceli çocuk alanları bulunuyor. Zengin bir Mini Kulüp, çocuk oyun alanları, çocuk parkı ve oyuncakları tesisimizin olmazsa olmazları diyebiliriz.

  • Orange County Alanya

Alanya Okurcalar’da bulunan Orange County Alanya, kum deniz arayan çocuklu aileler için vazgeçilmez fırsatlar sunuyor. Modern bir mimariye sahip tesiste, su kaydırakları, profesyonel bir mini kulüp, bebek havuzu, çocuk oyun alanları, top havuzu, çocuk aktivite salonu ve daha bir çok hizmet mevcut. Ayrıca bebekli aileler için de bebek havuzu mevcut. Yine ultra herşey dahil konseptinde çalışan otelde zengin çocuk menüleri ve geniş yeme içme olanakları bulabilirsiniz. Dalga kıran olması nedeniyle durgun ve sakin bir deniz tatili sizi bekliyor.

Orange County Alanya, Çocuk Otelleri

2 Çocuğun Ücretsiz Olduğu Çocuk Otelleri

Aslına bakarsanız bütün otellerde iki çocuk ücretsizdir. Sadece burada çocuk yaşları politikası otelden otele farklılık gösterir ve en nihayetinde sepet toplamına baktığınız zaman ortalama olarak 5 yıldızlı otellerde aşağı yukarı aynı fiyatı ödersiniz. Bu kural bazı otellerde farklılık gösterir, Limak Oteller grubu genelde 0-14 yaş iki çocuğu ücretsiz alması ile bilinir. Hemen hemen diğer bütün tesislerde çocuk yaş politikası dönemsel olarak değişir. Ayrıca çocuk yaş sınırları ülkenin ekonomik göstergeleri ile direkt bağlantılıdır. Devalüasyonun olduğu 2019 yılında TL’nin ciddi değer kaybetmesiyle yabancı turist patlaması yaşanmış ve çocuk yaşları bir yada iki yaş geriye çekilmiştir. Tesislerin bazıları 11,99 bazıları ise 10,99 yaş sınırı getirmişlerdir.

Dolayısıyla 2 çocuk ücretsiz oteller kategorisi sık olarak güncellenmekte olup, sağlıklı ve stabil bir durumu yoktur. Aşağıdaki üst kalite tesisler bu kuralın dışındadır.

  • Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort
  • Limak Lara De Luxe Hotel Resort
  • Limak Limra Hotel

Lunaparklı Oteller

Aile Otelinde Keyif, Mövenpick Bali

Gün geçtikçe sayısı artan Lunaparklı Oteller’in çocuklar için ayrı bir eğlence ve keyif kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz. Side ve Belek Otelleri içinde sayıca daha fazla olan lunaparklı otellerde; dönme dolap, kollu tren, çocuk sekolin, atlı karınca gibi klasik ve risksiz oyuncakları bulabilirsiniz. Otelden otele kullanım ücretleri ve saatleri değişen lunaparklı otel oyuncakları için TatilEksper.com’un uzman kadrosundan destek alabilir, sitemizin takipçisi olduğunuzu iletirseniz ekstra %3 indirim çeki de kazanabilirsiniz.

Lunaparklı oteller içinde en popüler olan tesislerden biri Club Hotel Turan Prince World, tam bir çocuk cenneti olan tesiste mini bir hayvanat bahçesi de bulunuyor. Antalya, Kemer otellerinden birini tercih etmek isterseniz Armas Luxury yine lunapark oyuncakları ile sizi sevindirebilir nitelikte. Kıbrıs Girne bölgesinde, Acapulco Resort yine uzun kumsalı, keyifli lunaparkı ile sizi ve çocuğunuza unutamayacağınız bir tatil yaşatabilir. Kusursuz bir tatil ve dolu dolu oyuncaklar için de Lara otellerinin en iyilerinden biri olan Adalya Elite Lara, konumu ve zengin lunaparkı ile sizi çok mutlu edeceğine eminiz. Havalimanına yakın olması nedeniyle bebek dostu oteller içinde ön plana çıkan tesis TatilEksper’in en iyi otellerinden biridir.

Konumuz çocuk ve bebek ile tatil olunca yazacak çok fazla şey var aslında, çünkü tecrübeli birinden bu konuda bir şeyler duymak insana hem güven veriyor, hemde empati yapabilen biriyle bu konuları konuşmak tatilin daha sürprizsiz olmasını sağlıyor. Ayrıntılara değer veren biriyseniz eğer bu yazının size bir fikir vermiş olması olası 🙂 Şimdiden iyi tatiller dileriz.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir