1. Home
  2. Mekanlar
  3. Mısır
  4. Hurghada
  5. Hurghada Resiflerinde Şnorkel; Hurghada Gezisi 3

Hurghada Resiflerinde Şnorkel; Hurghada Gezisi 3

1

Kıyıda, Resiflerin Üzerinde, Hurghada Resiflerinde ŞnorkelHurghada gezimiz için sahilden denize girip hemen Hurghada resiflerinde şnorkel yapabileceğimiz otel arayışına girmiştik. Önce koyları incelemiştik, Makadi Bay koyunun sahilden denize girip şnorkel yapmak için uygun olduğuna karar vermiştik. Fort Arabesque otelinin önündeki resiflerin de “house reef” denilen adam gibi resifler olduğunu teyit edip gitmiştik.

Hurghada’da tatil yazımızda otel hakkında detaylı bir anlatım yaptık, hem yazımızı hem de oteli öneririz, özellikle Hurghada resiflerinde şnorkel yapmak istiyorsanız. Hurghada’nın en iyi sahil resifleri yazımızda da en iyisinin burası olduğuna kendimizi nasıl ikna ettiğimizden bahsettik. Şimdiden biraz video paylaşalım ki Hurghada resiflerinde şnorkel tecrübesinin ne kadar rahatlıkla yaşanabileceği görülsün. Turist makinesinin merceğindeki leke için özür dilerim, görüntülerin sol tarafında görülüyor.

Saat 6’ya az kala, denize giriş yasaklanmadan hemen önce çektiğim kısa video ile başlayalım.

Görüldüğü gibi Hurghada resiflerinde şnorkel yapmak için su içerisinde 60-70 adım yürümek yeterli. Turist kameramızı yumuşak plastikten su geçirmez bir kaba soktuk su altı görüntüleri için. Arada su damlaları ya da odaklama problemleri olabilir, yine de bizce rengarenk su altı harika görünüyor.

Hurghada resiflerinde şnorkel yaparken karşımıza çıkan rengarenk balıklar

Su altı kılıfını takınca kameranın zoom özelliği çalışmıyor, görüldüğü üzere Hurghada resiflerinde şnorkel yaparken balıklar bizlerden hiç çekinmediler, hatta ara sıra fiziksel temas bile söz konusu

Hurghada resiflerinde şnorkel tecrübesinin kısa özeti ise bu son videoda, “müthiş biyer burası”

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir