1. Home
  2. Mekanlar
  3. ABD
  4. Limuzinler Şehri Las Vegas – 2 – Ücretsiz Las Vegas Etkinlikleri

Limuzinler Şehri Las Vegas – 2 – Ücretsiz Las Vegas Etkinlikleri

1

Önce fuara gittiğimiz günlerde Ücretsiz Las Vegas etkinlikleri ile biraz ilgilnemeye çalıştım.

8 Ocak 2011

Kahvaltıda bir sürpriz bekliyor bizi, dev yengeç ayakları. Sabah sabah olur mu demiyorum dalıyorum bacaklara, ayıklaması çok meşakkatli ama sanırım buz üzerinde beklemekte olduğu için koku ve ağırlık da yok, afiyetle yiyorum.

Las Vegas Gece Hayatı – Coyote Ugly

Yoğun fuar gününün sonunda cumartesi gecesi otelde kalmaya niyetimiz yok. New York New York oteldeki dünyaca meşhur Coyote Ugly’nin hepimizin bu seyahatte gitmeye niyetli olduğu mekan olması güzel ama şaşırtıcı değil, Las Vegas gece hayatı denince ilk akla gelenlerden. Oraya vardığımızda “happy hour”un son dakikaları ve giriş hala ücretsiz, hemen dalıyoruz içeri. Gayet hoş dört bayan buranın eğlendiricileri, İngilizcesiyle ‘entertainer’. Mekanda karşılıklı 2 bar var, birinin yanında bar yüksekliğinde, sahne olarak kullandıkları mekan var. Amaç bayanları içirmek ve dans ettirmek, bu durumda erkekler zaten geliyor bara. Giriş bayanlara her zaman ücretsiz, hemen içkilerde. Bu eğlendiricilerden biri sahnedeyken diğer üçü karşı taraftaki barın üzerinde dans ediyor oluyorlar. Eğlendirici bardaki herkese takılıyor ve bardaki kızları sahneye çıkarıyor. Bardan kendisine sürekli şişeyle kokteyl veriyorlar, dans eden kızlara ya da istediğini yapan seyircilere ağzında pipetimsi kapak olan şişeden içki içiriyor ağızlarına dökerek. Bu dört eğlendirici dönerek çalışıyorlar. Ücretsiz Las Vegas etkinlikleri listenizde bulunsun.

Las Vegas Gece Hayatı Coyote Ugly

Çok geçmeden benim midem kazınmaya başlıyor ve bir şeyler yemek için bardan ayrılıp otelin içlerine gidiyorum. Burada 21 masalarındaki oyun görevlileri yaşlı, açığı kapatmak için masaların arkasına bir sahne koymuşlar hatunlar dans şov yapıyor. Adından anlaşılabileceği New York konsepti ile dekore edilmiş otelin alışveriş bölgesinde bir dilim pizzacı buluyor ve tıkınıyorum. Las Vegas otellerinin, kumarhane gibi, olmazsa olmazlarından, çift piyano ile müzik yapan bar da tam karşımda.  Arkamda bir gruptan çıkan çığlığı duyup arkamı dönüyorum. New York New York otelini çevreleyen bir ‘roller coaster’ (İzmirde büyüyen çocuklar için radar) var, bir inişinde otelin içine girip çıkıyor ve ben tam o noktanın önüne oturmuşum.

Tavanından sutyenler sarkan Coyote Ugly barına geri dönüyorum. Çılgınlığın dozu artmış. Delikanlının birinin karşısına orta yaş bir bayan geçirdiler, kadına adama içki içirmesini söylüyorlar. Kadının ağzına içki döküyorlar. Ağzına dökülen içkiyi yutuyor bayan. Yok diyorlar, yutmayacaksın, içireceksin. Bu iş öpüşmeden olmuyor tabii ki, günahlar kenti. 50 yaşında eğlenmeye gelmişsin, 20 yaşındakiyle iş pişirtiyoruz sana diye dalga geçmeyi de ihmal etmiyorlar, sonra da oğlana bu hanıma içki ısmarlattırmayı. Bir süre sonra bangır bangır müzikten kafam şişiyor, hem kumarhaneler gibi burada da sigara içiliyor (neyse ki restoranlarda yasak), o da yoruyor sanırım. Geceyi Las Vegas’ta yapılması gerekenlerden önemli birini gerçekleştirmiş olarak sonlandırıyorum.

9 Ocak 2011

Dünyanın En Büyük Elektronik Fuarı CES

Fuarın son günü, kısaca dünyanın en ünlü elektronik fuarı olan CES (Consumer Electronic Show)’ten de bahsedeyim. Büyük elektronik firmaları, Sony, Philips, Lg, Samsung vb. yaptıkları devasa stantlarla fuarın ana fikrini belirlemişler, 3D. En başarılıları bizce LG idi, hem gözlükleri pasif ve daha rahat, hem de görüntüleri daha az titriyor. Gözlüksüz 3 boyutlularda var, ekranın tam karşısında durmadıkça görüntü kötü ve kafanızı hareket ettirdikçe görüntü hareket ediyor gibi oluyor ama Toshiba bunlar içinde en iyileri, çok daha geniş açı sunuyor. Fuarın ana fikri bu ama yıldızı Steve Jobs. Fuara damgasını vurmuş, iPad ve iPhone aksesuarları fuarın hemen hemen 3’te birini kaplıyor, büyük bir işgal ve oldukça iyi fikirler var.

Las Vegas'ın bedava eğlenceleri Belaggio Havuzları

Ücretsiz Las Vegas Etkinlikleri – Belagio Su Gösterisi

Otelde biraz dinlenip, biraz kumar oynayıp kendimi sokağa atıyorum. Önce Bellagio önündeki su fıskiyeleri. Şahane bir olay, bina yüksekliğince su fışkırtabilen ve sağa sola hareket edebilen bu fıskiyeler her yarım saatte bir gösteri sunuyor. Yaklaşık 10 dakikalık bu gösterilerin her biri birbirinden farklı, ben 4 farklı gösteri kaydettim ama sanırım onlarcası var. Venedik teması ile yapılan Venetian’a yöneliyorum. İçindeki alışveriş merkezi kanalların çevresine kurulmuş ve kanallarda gondol turu yapmak mümkün, üstelik gondolcular aryalar söylüyor. Bir de çok ferah meydan var. Ortada canlı müzik, akustik süper, çevre de kafe ve restoranlar. Ben çin yemeği tercih ettiğim için yemeği bu meydanda yemedim. İşin en enteresan yanı bu mevzu ikinci katta, ilk kat kumarhane. Bu otel çok hoşuma gidiyor, gerçek ötesi.

10 Ocak 2011

Las Vegas Otelleri

Fuar bitti ama e-postalar birikti, günün çoğunu otelde işleri toparlayarak geçiriyor ve başlıyoruz otel otel gezmeye. Las Vegas’ta gezilecek yerler nelerdir sorusunun cevabı; Las Vegas otelleridir. Önce MGM, otel girişinde bina kadar bir aslan heykeli, lobide pas parlak insani boyutlarda olanı, kumarhane ortasında ise camekân içerisinde canlıları. Ama kediye dönmüşler MGM aslanları, içerideki bakıcılarla top yuvarlamaca oynuyorlar. Kumarhanelerde tabii ki sadece oyunlar yok, spor bahisleri de var. Buradaki spor bölümü müthiş, sıra sıra koltuklar devasa skor tabelaları ve dizi dizi ekranlar. Sokaklardaki her bir film karakterinin kıyafetine bürünmüş insanlara bakınıyoruz. Masal şatolarına benzeyen Excalibur’u, son derece şık ve modern City Center’ı dolanıp Bellagio’ya ulaşıyorum. Bu sefer içerisini, devasa lobisini geziyorum. Otelin kumarhanesi kemeraltı gibi kalabalık.

Serkan Bey ile Osman Bey David Copperfield gösterisine gidiyorlar, ben turlamaya devam ediyorum. Hawaiian market ufak ufak dükkanların bulunduğu bir meydan. Oradan daha önce gözüme kestirdiğim bir deniz mahsulleri lokantasına yöneliyorum. Yiyebildiğim kadar Sushi ve diğer deniz mahsulleri 30$. Ben çatlamaya yaklaşırken gösteriden çıkanlar arıyor buluşuyoruz. Strip’in en ucundaki Mandarlay oteli ve piramit şeklinde lobisi bulunan Mısır temalı Luxor otelini turluyoruz. Tabii ki şov konusundaki değerlendirmelerini alıyorum. Otelin yolunu tutuyoruz.

11 Ocak 2011

Günün önemli bölümünü son alışverişler için bir outlet’te harcıyoruz. En ilginç manzaralar mekanın karşısındaki mühendis delirtici mimari eser ve Sarar’ın burada mağazası olması. Las Vegas’ta alışveriş için Strip’in iki ucundaki outletler doğru yerler, oteller içerisindeki alışveriş merkezlerinden çok daha uygun fiyatlı.

Las Vegas Gece Hayatı Freemont, Ücretsiz Las Vegas Etkinlikleri

Ücretsiz Las Vegas Etkinlikleri – Freemont

Akşam Freemont denen bölgeye gidiyoruz, burası eski Las Vegas merkezi, tekrar biraz can verebilmek için sokağın üstünü ekranla kapamışlar, iki blok boyunca. Burası tam benlik; hayat sokakta, tavanımızda bu ekrana özel hazırlanmış videolar, yerde müzisyenler, sokak kenarı barları ve bu barların üzerinde dans edenler, bloklardan biri boyunca tepeye gerilmiş telden sokağın üzerinden kayanlar, James Brown, Elvis kılığında insanlar, elinde içkisi ile sokakta dolaşanlar. Pek keyifle dolanıp etraftaki kumarhanelere girip çıkıyoruz. Las Vegas’ta yapılması gerekenler öneri listesi çıkarsam kesinlikle 1 numarası bu olur.

Las Vegas Yapılacak Şeyler – Stratosphere Heyecan Sürüşleri

Sonraki durağımız ücretli, otelimiz Stratosphere‘in 350 metrelik kulesinin tepesi, burada bir nevi lunapark var. Bungee Jumping dışındaki 3 cihazı da deniyoruz. İlki Big Shot adında binanın tam tepesine, ortaya yerleştirilmiş bir kule, kulenin 4 tarafında dörder koltuk var ve sizi 3G kuvvetiyle yukarı fırlatıp serbest düşmeye bırakıyor. Yukarıya vardığınızda binanın çatısını göremez hale geliyorsunuz, sadece Vegas’ın gece manzarası. Gözünüzle bulunduğunuz yeri hissedemediğiniz için serbest düşme yaparken tamamen boşlukta hissediyorsunuz kendinizi, benim için süper bir his, Las Vegas’ta yapılacak şeyler listenize ekleyin. X-Scream adlı oyuncak yaklaşık 20 metrelik bir ray ve bunun üzerindeki vagondan ibaret. Rayların yarısı binanın dışında kalıyor. Bina tarafından bindiğiniz vagon rayın aşağıya doğru eğilmesi ile birlikte boşluğa doğru kayıyor, ray tekrar yükseliyor, geri dönüyorsunuz sonra bir daha. Son oyuncak ise Insanity. Dönen salıncaklara benzeyen bir şey ama yüzünüz merkeze dönük. Salıncak tamamen binanın dışına çıktıktan sonra dönmeye başlıyor ve elbette açılıyor. Kısa süre sonra 350 metre aşağıdaki yeri dönerek izlemeye başlıyorsunuz. Açıkçası en az keyif vereni buydu. Kuleden aşağı ineceğimiz sırada cebimde Big Shot’ın biletini buluyorum, almayı unutmuşlar. Favori aletime hemen tekrar yöneliyorum.

Las Vegas Eğlence Stratosphere X-Scream

Bizimkilerden ayrılıp merkeze Treasure Island oteline yöneliyorum. Bu otelin önünde gece yarısına doğru gösteri olmalı ama ne yazık ki yok. Kendi tesislerinde bile yazıyor olsa da 11:30 gösterisi yokmuş. Oteli ve kumarhanesini geziyorum. Sonra Wynn ve Encore otellerine yöneliyorum. Bu iki otel Las Vegas’ın en şık otelleri, kumarhanelerinde, bizim otelde en az 5$ ile oynanan 21 için 100$ alt limit konmuş. Benim için itici ölçüde nezih bu otellerden kendi otelime yöneliyorum.

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir