1. Home
  2. Mekanlar
  3. Türkiye
  4. Ramazan Bayramı Turu – Dubai Gezisi

Ramazan Bayramı Turu – Dubai Gezisi

2

Hiç şüphesiz ki milyonlarca insanın yıl boyunca beklediği tatillerinden biri de Ramazan Bayramı tatili oluyor. Kimisi yakın çevreleri, yurtiçi gezilerini tercih ederken kimisi kısa da olsa bu 4-5 günlük tatil sürecinde yurtdışı gezilerini seçebiliyor. Biz bu tatili fırsat bilip Ramazan Bayramı turları ile Dubai’yi gezmenizi öneririz.

SAM_3357Önemli bir tatil zamanı olan Ramazan Bayramı’nda Dubai turu için eğer erken rezervasyon yaptırırsanız çok uygun fiyatlara da birçok yeri görme şansı elde edebilirsiniz. Ortadoğu’nun Paris’i olarak bilinen Dubai’de çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Dünyadaki en modern yerlerden biri olarak gösterilen bu şehir, aynı zamanda birçok ‘en’lere de ev sahipliği yapıyor. En büyük oteller, en  yüksek binalar, en büyük alışveriş merkezleri… Hepsi Dubai’de.

Bayramlar en güzel tatil fırsatları

Burj Khalifa ve Burj El Arab gibi ikonik binaları görebileceğiniz Dubai gezisinde aynı zamanda çöl ikliminde kayak yapma şansı da elde edebilirsiniz. Tatil fırsatları arasında içerisinde hem modern yaşamı hem de çöl iklimini ve geleneksel hayatı bir arada bulabileceğiniz Dubai’de yağmur ormanlarında da gezebilirsiniz. Bu şehirde birçok farklılık ve karşıtlığın hep birlikte uyum içinde var olmasına hayran olabilirsiniz.

Dubai’de Gezilecek Yerler neresi?

Her gün bambaşka bir bina projesi başlatılan Dubai’de şehre bambaşka bir kimlik kazandıran bu binaları gezerek Dubai gezinize başlayabilirsiniz. Burada görülecek sınırsız sayıda yer bulunuyor. Dünyadaki en çok ziyaret edilen ilk  şehir içinde olan Dubai’de gezilecek yerler listesi ise; Avrupa’daki ve dünyadaki en büyük alışveriş merkezi olarak bilinen Dubai Mall, Dubai Körfezi etrafındaki yerel pazarlar, Arap mimarisinin örneklerinden Jumeirah Camisi, güzelliğine hayran olacağınız Dünya Adası ve Palmiye Adası, dünyadaki en yüksek bina Burj Khalifa, en güzel otellerden Burj El Arab, Umm Suqeim Plajı ve Jumeirah Plajı’dır.

tags:

Comment(2)

  1. Bu bayram Ağva’da olacağız ama oradan kefken’e geçmeyi düşünüyoruz. Mavi bayraklı plajların varlığından bahsediliyor ve ne yazık ki biz ilk kez duyduk. Spontane olacak bakalım zevk alacak mıyız. Yazınız için teşekkürler bu arada.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir