1. Home
 2. Mekanlar
 3. Türkiye
 4. Adana
 5. Adana – Gaziantep: Yediklerimiz

Adana – Gaziantep: Yediklerimiz

11

*Fotoğraf makinemizi unuttuğumuz için cep telefonu ile idare ettik

Adana’da uçaktan iner inmez bir taksiye atlayıp Eyvan kebabın yolunu tuttuk. Ciğer şiş, kuzu şiş, adana kebap (acılı kıyma kebabı elbette adı) ve şalgamla güzel bir akşam yemeği ısmarladık kendimize (37 lira). Elbette masaya önce ezme, salata, soğan, yeşillik getiriliyor hemen, ciğer şişleri uzun uzun, her şişin ucunda kuyruk yağıyla 5-6 ufak parça var. Yanınıza şemsiyelik getiriyorlar metalden, boşalan şişi koyasınız diye. Etle beraber gelen çarliston biber rengindeki közlenmiş biberlere dikkat gerekiyor, sıkı acılar. Kuzu şiş ve adana tek şişte büyük parça olduğu için elbette tabağa alınmış olarak geliyor. Açıkçası Adana’da kebap konusunda öne çıkan isimlerden olan Eyvan’dan daha iyi performans beklerdim, İzmir’de yediğim iyi kebaplarla hemen hemen aynı keyfi verdi.

Yeme içme rehberi gibi bir sitemiz de var bizim, Yemek Güzel. Gaziantep’te nerede ne yenir yazımızın devamı artık orada, buyrun.

Antep Metanet Lokantasının Beyranı

Comment(11)

 1. Okurken net 1kg şişmanladım…
  Şahsi tercihim Zekeriya Usta’nın katmeri yerine
  Orkide pastanesinin katmeridir. Ama aslında ben
  genel olarak ork katmer meraklısı değilmişim. Bunu
  çok geç öğrendim, öğrendiğimde 125kg’ı devirmiştim bile…

  1. ciğer yiyemediğimiz, yeni dünya, sarmısak ve keme kebaplarının mevsimlerini yakalayamadığımız ve çok çabuk doyuyor olduğumuz için üzüldük biz de 🙂

 2. Abi ağzından dinlemek nasip olmadı bir türlü, buradan okumak nasip oldu. Gece gece canım çekti.
  Birgün beraber gidip gezelim. Sana zahter ve melengic de icireyim ben. Kaleye nazır tavuk şiş ve rakı da güzel olur.

  1. İnşallah beraber de gideriz. Ama ben zahter ve melengiçten pek keyif almadığım için yeni şans verme gereği duymamıştım.

 3. Blogunuzu yeni takip etmeye başladım.
  Çukurova yöresinde yasayan biri olmam nedeni ile ilk önce elim Adana&Antep ile ilgili paylaşımlara gitti)
  İşim gereği bu bölgeleri yoğun gezen ve lezzet aşığı biri olarak bahsettiğiniz mekanlar dahil çok yerde yemek yedim.Yorumlarınıza aynen katılmakla beraber,bir kaç lezzetli mekan önerisinde bulunmak istiyorum.
  Adana’da kebap yemek için 1-Özaasmaltı(küçük saat civarinda)2-Adil kebap(hilton oteli civarında)3-Kebapçı Ufuk(Karatas yolu üzerinde) 4-Kaburgacı Yaşar usta(Hilton oteli yanı) mutlaka ugranmalı.
  Gaziantepte organize sanayi bölgesinde Bp petrolün içerisindeki Küşlemeci Hüseyin’de Tr’nin en lezzetli etlerinden birini yeme şansına sahip olacaksınız)

  1. Daha birkaç gün önce ucuz bilet bulup Adana’ya haftasonu kaçamağı planlamıştık. Önerilerinizi inşallah mart ayında bir haftasonu biz de deneyeceğiz. Çok teşekkür ederiz.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir