1. Home
  2. Mekanlar
  3. Uruguay
  4. Montevideo
  5. Arjantin – Uruguay; Montevideo’da Karnaval

Arjantin – Uruguay; Montevideo’da Karnaval

1

18 Şubat 2014

Uruguay'ın Mate SevenleriMontevideo’ya Varış

Colonia’dan Montevideo’ya otobüs 2,5 saat sürüyor, gerçi eşim ışınlandığımızı zannetti, biraz derin uyumuş. Daha otobüs terminaline gelmeden, otobüs şehre dalınca dikkatimizi çeken mate durumu oldu. Neredeyse herkesin elinde vardı.

Montevideo otobüs terminali ufuk açıcı idi, terminal işini Uruguaylılardan öğrensek iyi ederiz. Misafirlerinin karşılamak isteyenler otobüsün yanına giremiyor, bavullar fiş kontrolü yapılarak kargaşaya izin vermeden teslim ediliyor. Terminalin içerisine yönlendiriliyorsunuz, içerisi bir alışveriş merkezi görünümde, hatta aynen öyle, sadece çoğu dükkan otobüs bileti satıyor.

Montevideo Otogarı

Uruguay TaksileriTaksi sırasına girdik otelimize gidiş için. Taksilerin ön koltukları bir paravan ve cam ile arkadan ayrılmış. Çantaları ön koltuğa yığdılar, biz arkaya oturduk. Iberia otel son derece merkezi ve iyi. Resepsiyondaki Valerie olağanüstü içten ve yardımcı. Akşam yemeği için Parada Sur restoranı da o önerdi, ancak biraz oyalanın servise 20:30’da başlarlar dedi.

Festivalin İzleri

Odaya yerleşip biraz oyalanıp İngilizce menüsü olmayan restorana gittik. Garsonla bir şekil anlaştık, diğer masalardan birinde gördüğümüz karışık tabağı istedik. Anlaşamamışız, kocaman iki kişilik tek parça bir et geldi. İşin güzeli kalın bölümü benim keyfime, daha ince bölümü eşimim keyfine göre idi, yanına patates ve bira üzerine de Leche, yani buraların karamelli krem karameli. Tatlıya ben hiç bulaşmadım, eşimi de pek mutlu etmedi.

Uruguay Karnavalına Hazırlanıyorlar

Uruguay'da Karnaval GirişiSahile doğru inerken bir binadan yükselen müzik sesi dikkatimizi çekti. Hangar gibi bir yerde prova yapıyordu bir grup, danslarına çalışıyorlardı. Dünyanın en uzun süren karnavalı Montevideo’da gerçekleşiyor. Sokak partisini birkaç gün ile kaçırmış olsak da ücretli gösteriler devam ediyor. Festival bir aydan uzun süre alıyor.

Dünyanın En Uzun Süren Festivali

Oldukça tenha sahil yolu gene de güven veriyordu. Ne 3 gidiş 3 dönüş yolda pek araç vardı, ne de geniş kaldırımda pek insan vardı. Yürüyerek karnaval alanına gittik ve en uçuş biletlerden birer tane aldık, kişi başı 190 peso. Programda o gece toplam dört gösteri vardı, her biri 65’er dakika. Gece 2’de bitecek. Biz 11 gibi girdik.

Uruguay'da Karnaval Programı

Uruguay, Montevideo Karnavalından

Uruguay, Montevideo Karnavalından 3

Uruguay, Montevideo Karnavalından 2

Montevideo Nehir KenarındaAçıkhava tiyatrosunda önce nereye oturmaya yeltensek birileri gelip biletimize bakıp bizi başka yere gönderdi. Oldukça yukarılarda bizim biletin geçerli olduğu bölümü bulduk. Oldukça kalabalık grup danslı, şarkılı gösteri sunuyordu, 3 silahşorlar olabilir. Danslı, şarkılı gösteri giderek konuşmalı bir hal aldı. Kabare tarzı. İzleyenler oldukça eğleniyor, bolca kahkaha atıyorlardı ama biz hiçbir şey anlamıyorduk.

Bir süre sonra sıkıldık tabii ki, ayrıldık. Festival alanında yiyecek satan istasyonlarında olduğunu belirtmeliyim. Çıkınca hemen yol kenarında taksi bulduk, 20 pesoya otele dönüp günü sonlandırdık.

Comment(1)

  1. Merhaba, Bogotá çevresinde yapacak çok fazla şey var -yourcolombia com size çok sayıda informasiya verecek. Biz Kolombiya’nın başkenti etrafında turlar düzenlemektedyiz. Internet uzerinden rezervasyon yaparsaniz size indirimlerimiz olucak.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir