1. Home
 2. Mekanlar
 3. Türkiye
 4. Kayseri
 5. Kapadokya’nın Taş Ormanları: Yediklerimiz

Kapadokya’nın Taş Ormanları: Yediklerimiz

4

Göremeye girer girmez gittiğimiz Manzara kafede bayanlar çorba içti, baylar bira, patates, börek tüketti. Mekanda bize özel bağlamalı türkü dinletisi vardı, pek bizi açmadı. Yemekler oldukça düzgün, restoran güzel yere konuşlanmış, 4 kişi 50 liralık hesap yüksek.

Ihlara vadisinin dibindeki, Belisırma’daki Belisırma restoran öncelikle nehir kenarına ve üzerine yaptıkları iskele ve üzerindeki masaları ile dikkat çekiyor. Yağmur çiselemeye başladığı için biz daha yukarıdaki üzeri kapalı büyük bölüme oturduk. Genelde büyük gruplara hizmet ettikleri sadece yanımızdaki büyük gruptan değil, yemek çeşidinin pek fazla olmamasından da anlaşılıyor. Alabalık, köfte, kiremitte tavuk ve saç kavurma var. Biz saç kavurma istedik ama ne yazık ki dana. Haydari, salata ve ezme zaten getiriyorlar. Salata oldukça başarılıydı, ara sıcak kıvamında istediğimiz kaşarlı mantarlar is nefis, aslında çok da hata yapılabilecek bir yemek değil zaten. Kuzu olmamasına bozulsak da kavurma oldukça iyiydi, elbette dananın sertliği vardı. Buz gibi biraların yanında suyuna ekmek bana bana götürdük. 4 kişi 115 liralık hesap makuldü.

Yeme içme rehberi gibi bir sitemiz de var bizim, Yemek Güzel. Kapadokya’da ne yenir yazımızın devamı artık orada, buyrun.

Belisırma kavurması

Comment(4)

  1. Teşekkür ederiz Murat bey, Açıkçası siteniz henüz radarımıza girmemişti. Benzer siteler sayfamıza ekledim sitenizi. Yakında bir urfa seyahatimiz olacak, notlarınızdan yararlanabileceğiz.

 1. elinze sağlık çok güzel bir yazı olmuş yakın zamanda ben de kapadokyayı gezeceğim inşallah

  1. Geçen hafta Filipinler’de tanıştığımız bir Filipinli, ben Kapadokya’da balon turu yapmak istiyorum demişti.
   Kapadokya dünyanın en özel coğrafyalarından, umarız en kısa sürede görme imkanı bulursunuz.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir