1. Home
 2. Mekanlar
 3. Türkiye
 4. Antalya
 5. Antalya’da Ne Yenir? 2 Günlük Antalya Turu – 3

Antalya’da Ne Yenir? 2 Günlük Antalya Turu – 3

8

22-23/3/2015

Antalya’da ne yenir sorusunu, seyahatimiz öncesinde, Antalyalı arkadaşlara da sorduk, internete de, pek kayda değer cevap alamadık. İzmir’den Antalya’ya göçmüş dostumuzun “İzmir’in en çok yemeklerini özlüyorum” sözü malumun ilanı oldu. Belki de bu seyahat Adana seyahatimizin akabinde olduğu için de bu his oluşmuş olabilir tabi, Adanada ne yenir sorusunun cevabı çok uzundu. Genel olarak Antalya yemeklerinden çok özel bir tatmin almasak da iki mekanda çok keyifli yedik. Antalya’ya gurme gezisi yapmayı önermem, ama Antalya’yı gezecek olanlara bu iki mekanı şiddetle öneririm.

Antalya’da Ne Yenir? – Kahvaltı

Uçuş saatlerimiz nedeniyle 2 kahvaltı ettik Antalya’da. İlki, Antalya gezilecek yerler yazımda bahsettiğim şekilde geçe kalmıştı, Düden şelalesi yakınından rastgele bir pastanedeydi. Diğeri ise Puding oteldeydi ve muhteşemdi. Pastanede yediğimiz kıymalı su böreği de son derece lezzetliydi, sırf lezzetinden ilave porsiyon almamızı sağlayacak kadar. Antalya’nın meşhur yemeklerinden biri de börek zaten, ancak su böreği değil. Antep yemekleri yazımızda bahsettiğimiz katmer gibi, mermerde ince açılan hamur ile yapılıyor Antalya böreği, bu konuda en meşhur mekan da Börekçi Tevfik, ancak biz onun dükkanına uğrama fırsatı oluşturamadık.

Yeme içme rehberi gibi bir sitemiz de var bizim, Yemek Güzel. Antalya’da ne yenir yazımızın devamı artık orada, buyrun.

2 Günlük Antalya Turu, Antalya Yemekleri, Antalya Piyazı

Comment(8)

 1. Sanırım yanlış insanlara sormuşsunuz yahu:) Ben de Antalya’da yaşayan bir İzmir’li olarak Antalya-İzmir kıyaslaması yapmam ama Antalya’ya da haksızlık etmemek lazım.

  Uzun uzun yanıt yazardım ama Löplöpçüler’den (www.loplopculer.com ) sevgili Semih sitesinde kısa zaman önce 2 bölümlük harika bir Antalya yazısı yayınladı; Antalya’da ne yenir ne içilir…

  http://www.loplopculer.com/2015/09/antalya-1bolum.html

  http://www.loplopculer.com/2015/10/antalya-2bolum.html

  Not: Köfte piyaz için Aksu’ya gitmeye gerek yok:)

  1. Bir süre İzmir’de yaşadıktan sonra tekrar Antalya’ya dönen, Antalya’lı arkadaşa danıştık aslında, facebook gruplarına da sorduk (suşi önerisi gelmişti 🙂 ). Semih’in yazısı da bizim ön araştırmamızda bulduklarımızdan pek farklı değil. Bir tek börekçi tevfik aklımda kaldı listedekilerden, notunu alıp da gitmediğim 7 mehmet ve şişçi ramazan hakkında internette araştırma yapınca biraz başka mekan olmadığı için isimlerinin öne çıktığı kanaatine varmıştım.

 2. Suşi iyiymiş 🙂
  Semih’in yazdıklarının altına imzamı atarım.
  7 Mehmet’e alternatif yer çok aslında ama sanırım Antalya hakkında paylaşım yeterince yok, en azından Türkçe.
  Mesela 20 yıldır Antalya’da yaşayan ben Il Vichino’yu ( http://www.ilvicinopizzeria.com ) internette Antalya’da tatil yapmış İngiliz bir turistin bloğundan öğrenmiştim. Pizzaları müthiştir!
  Birazcık Gurme’liğim olsa bir Antalya yeme-içme rehberi yazardım ama maalesef.

  1. Gezemediğimiz çok yeri var Antalya’nın, kesin tekrar geliriz, o zamana kadar yazmamış olursanız yeme-içme rehberi olarak size ayrıca danışırız. Şimdilik Pizza önerisini de suşinin yanına ekleyip 🙂 Antalya’ya gurme gezisi yapmayı önermem yorumumu tekrarlayayım.

 3. Antalya’da Susi yemek isterseniz Kokoyaki ya da Kaison. Kokoyaki ilk açıldığından beri giderim. Ercan usta susi’de sınır tanımaz. Döner yemek isterseniz ise Arzum döner. İskenderi özellikle tavsiye edilir.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir