1. Home
  2. Mekanlar
  3. Karadağ
  4. Budva
  5. Budva Gezisi; Eski Yugoslavya Yollarında 5

Budva Gezisi; Eski Yugoslavya Yollarında 5

2

Son durağımız olan Budva’ya varıyoruz. Otelimiz Apartments Savina (gecelik 39,60 eur) Budva merkezine 8 kilometre uzaklığındaki Jaz koyunda. Burada da yine misafirperver bir aile işletmesi ile karşılaşıyoruz. Pansiyon sahibi bizi ailesi tanıştırıyor ve hemen ne içersiniz diye soruyor. Yardımcıları, isterseniz Türk kahvesi de yapabilirim deyince, ben hemen atlıyorum. Kahvelerimizi yudumlarken, ev sahibimiz yakın zamanda ailesi ile beraber İstanbul’a gideceklerini ve çok heyecanlı olduklarını anlatıyor. Bu tatilimiz süresince, pansiyon sahipleri tarafından samimi karşılanmalarımız acayip hoşumuza gidiyor. Yurtiçinde yaptığımız seyahatlerde de genelde pansiyon, küçük aile işletmesi gibi yerleri tercih ediyoruz ama şimdiye kadar hiçbirinde böyle sıcak, samimi karşılamalara denk gelmedik. Odamıza yerleştikten sonra hemen mayolanıp denize girmek için aşağıya iniyoruz. Fakat benim vücudum kırık ve kendimi halsiz hissediyorum. Böyle olunca eşim giriyor denize ama görüp de girmediğimiz Kotor körfezi denizinden sonra onu da çok tatmin etmiyor. Buranın denizi Kuşadası’nın denizine benziyor, kumluk ve dalgalı. Akşam enerji toplayabilmek için 2 saat kadar yatıp, dinleniyoruz. Akşamüzeri, Budva gezisi için Budva’nın içerisine gidiyoruz. 2 gündür kale gezdiğimiz için Budva kalesi çok cazip gelmiyor ve içerisinde pek vakit harcamıyoruz. Budva, diğer gezdiğimiz mekanlara göre daha bir bizim sahil kasabalarına benziyor.

Budva Kalesi Yanı, Budva Gezisi, Eski Yugoslavya Yollarında

Budva’da Özel Bir Yemek

Şehir içinde Budva gezisi yaptıktan sonra güzel bir yemek mekanı aramaya başlıyoruz. 3 Eylül bizim evlilik yıl dönümümüz. Denize nazır, şık bir restoranda deniz mahsulleri yiyerek kutluyoruz 6. yılımızı. Burada ilk defa tattığımız siyah risotto acayip lezzetli. Daha öncede belirttiğim gibi buralar ülkemize kıyasla çok uygun fiyatlı. Bir şişe şarap eşliğinde, deli gibi yediğimiz deniz mahsullü akşam yemeğine 57 avro veriyoruz. Balkan yemekleri yazımızda anlattık.

Budva Surlarında, Budva Gezisi, Eski Yugoslavya YollarındaApartments Savina’yı seçmemizin bir nedeni de dolunayın buradan çok güzel seyrediliyor olması. Romantik eşim rezervasyon sırasında ay takvimine bakarak, bizim orada kalacağımız gün dolunay olacağını görüyor ve buraya rezervasyon yapıyor.

Budva gezisi dönüşü biraz bira ve Bacardi Breezer  alıyoruz. Maalesef Smirnoff Ice bulamadık. Pansiyonumuzun önündeki plaja yayılıp dolunay eşliğinde içkilerimizi tokuşturuyoruz.

1 Eylül 2012

Sabah erken kalkıyoruz ve Budva içinde kahvaltı yapıyoruz, bir marketten bavulumuza içki stokluyoruz ve Podgorica’ya doğru yola çıkıyoruz. Havalimanına vardığımızda Hande ve Barlas ile karşılaşıyoruz ve kısaca maceralımızı paylaşıp, saat 14.25’de uçağımıza biniyoruz. İstanbul-İzmir uçuşundan sonra akşam 21.00 gibi evimize varıyoruz ve süper bir tatili daha sonlandırıyoruz.

Ekim 2012

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir