1. Home
  2. Mekanlar
  3. Türkiye
  4. Bursa
  5. Eşsiz Doğası ve Tarihiyle Bursa

Eşsiz Doğası ve Tarihiyle Bursa

0

Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, etkileyici doğası ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan ünlü Osmanlı başkenti Bursa, bugün yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirler arasında yer alıyor. “Yeşil Bursa” olarak da anılan bu etkileyici şehir, merkeze oldukça yakın olan Uludağ ile kış tatili hayali kuranlar ve sömestr tatilinde ailesi ya da arkadaşlarıyla unutulmaz zamanlar geçirmek isteyenler için de ideal bir gezi rotası. Bursa’da gezilecek yerler hakkında tüm merak edilenleri sizin için derledik.

Kış Tatillerinin İlk Adresi

Bursa’da tatil denince akla ünlü kayak merkezi Uludağ geliyor. Şehir merkezine 35 km uzaklıkta olan bu eşsiz kayak merkezi, hem farklı kış sporlarını yapabileceğiniz hem de eğlenceli sosyal hayatıyla tüm stresinizi atabileceğiniz keyifli bir destinasyon. Türkiye’de bulunan kayak merkezleri arasında ünlü kayak otelleri ve kolay ulaşımı ile bilinen Uludağ, özellikle İstanbul ve civarından gelen turistler tarafından sık tercih ediliyor. 2543 metre yüksekliğiyle Marmara’nın en yüksek dağı olan Uludağ’da kayak yapmak istiyorsanız; Ergün, Kuşaklı, Belvü, Fahri Kaya gibi uzun pistleri ya da Kervansaray ve Grand Yazıcı gibi ünlü otellerin pistlerini tercih edebilirsiniz. Üstelik bu pistler üzerinde yer alan telesiyejlerle etkileyici manzaranın tadına varmak da mümkün. Uludağ, heyecan dolu eğlence hayatıyla, konforlu tesisleriyle ve başarılı yeme-içme seçenekleriyle de oldukça ünlü. Uludağ’da unutulmaz bir kar tatili için Kasım ve Mart ayları arasındaki dönemi tercih etmeyi unutmayın.

Bursa - Uludağ

Bursa’da Tarih ve Doğa İle Buluşma

Bursa tarihi yerler açısından da oldukça zengin bir destinasyon. Bursa gezisi içerisine dahil edilmesi gereken pek çok tarihi yapı, camii, türbe ve müze bulunuyor. Bunların başında ise Ulu Camii yer alıyor. Şehir merkezinde yer alan 14. yüzyıldan kalma bu ünlü cami, 20 kubbesi ve 2 minaresiyle oldukça etkileyici bir yapı. Bursa’da mutlaka görülmesi gereken bir diğer cami ise Yeşil Camii. Yeşil mozaiklerle kaplı bu etkileyici caminin 15. yüzyılda inşa edildiği düşünülüyor. Bursa’nın diğer tarihi güzellikleri arasında Koza Han, Tophane Saat Kulesi, Emir Sultan Camii, Muradiye Külliyesi, Yeşil Türbe, Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri, Tarihi Irgandı Çarşılı Köprü, Kent Müzesi ve Arkeoloji Müzesi’ni saymak mümkün.

Bursa tatil yerleri arasında yer alan doğal güzellikler de tatilciler tarafından oldukça sık ziyaret ediliyor. Yeşil Bursa’nın keyfine varmak için siz de Botanik Park, Dağyenice Göleti, Cumalıkızık, Gölyazı Köyü, Karacabey Longoz Ormanları, Uludağ Millî Parkı, İnkaya Tarihi Çınar ağacı ve Saitabat Şelalesi gibi doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz.

Eşsiz Doğası ve Tarihiyle Bursa - Uludağ

Şık ve Konforlu Bursa Otelleri

Gezilecek yerleri saymakla bitmeyen Bursa, konaklama açısından da oldukça zengin ve tatminkar bir şehir. Şehir merkezinde yer alan Bursa Otelleri farklı bütçelere uygun fiyatıyla pek çok alternatif sunuyor. Bursa tatiliniz için hamam ve SPA hizmetleriyle ünlü otelleri tercih edebilir, butik otellerde konaklayabilir ya da şehir merkezine daha uzak ve doğayla iç içe olan alternatifleri seçebilirsiniz. 

Bursa’da kış tatili yapacakların gözdesi Uludağ otelleri ile ziyaretçilerine konforlu ve eğlenceli bir tatili garanti ediyor. Uludağ’da konaklayabileceğiniz otellerin başında Ağaoğlu My Mountain ve Kervansaray geliyor. Son derece konforlu olan bu otellerin pistlerinde keyifle kayabilir, eğlence programlarıyla unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Uludağ’ın sık tercih edilen diğer kayak otelleri arasında ise  Monte Baia, Kaya, Karinna Hotel, Alkoçlar, Bof Hotel, Beceren Otel, Uslan Otel, Otel Fahri, Genç Yazıcı, La Chalet Yazıcı, Uludağ Orman Köşkleri ve Yeşil Yıldırım gibi alternatifler var. Pist ya da dağ manzarasına sahip bu keyifli otellerde SPA, masaj, hamam, sauna gibi hizmetlerden de faydalanabilir, kayak dersleri alabilirsiniz. 

Sayısız doğal güzelliği ve eşsiz tarihi mirasıyla son derece etkileyici bir şehir olan Bursa, her mevsim unutulmaz bir tatil için ziyaretçilerini bekliyor.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir