1. Home
  2. Mekanlar
  3. ABD
  4. Amerika’da Alışveriş, Orlando – New York, Miami, Orlando Gezisi Notları 5

Amerika’da Alışveriş, Orlando – New York, Miami, Orlando Gezisi Notları 5

6

Amerika seyahatine çıkarken herkesin aklında alışveriş için kaba bir liste vardı, Amerika’da alışveriş konusunda araştırmalara girişince, New York, Orlando ve Miami üçlüsünden Orlando’nun alışveriş için en uygun fiyatlısı olduğu ortaya çıktı. Orlando zaten tema parkları nedeniyle Amerika gezi planı dahilindeydi, alışveriş konusu için de zaman planladık.

29 Ağustos 2017 Salı

Sabah 5’de uyandık, 5:30’da araç bizi aldı, 6 gibi havalimanına vardık, New York gezi notları yazımıza vesile olan 3 gece son buldu. Orlando uçağımız vaktinde kalktı ancak ufak çaplı yangın nedeniyle hemen dönüş yapıp tekrar indi. (Uçak yolculuklarında başımıza gelen sıra dışı olaylar ve yolcu hakları yazımızda detayları ve diğer ilginç deneyimlerimiz bulabilirsiniz.) Sonuçta 3 saat rötarla gidebildik Orlando’ya. Bir de annemlerin valizinin tekerleği kırık gelince onun işlemlerine vakit harcadık, Amerika’da alışveriş için ayırdığımız süre biraz daha tükendi.

Alışverişe giderken, Amerika'da Alışveriş

Ucuzluk Mağazaları; Amerika’da Alışveriş

Amaç kıyafet, ayakkabı gibi şeyler almak ise Amerika’da alışveriş için önceliğiniz TJ Maxx, Marshalls ve Ross mağazaları olmalı. Bu mağazalarda her marka ürün bulmak, ya da onları her zaman bulmak mümkün değil. Genelde sezon sonu modeller, sınırlı sayıda yer alıyor ve her bedenini de bulmak mümkün olmayabiliyor. Raflar arasında eşelenmek gerekiyor. Mesela ayak numaralarına göre dizilmiş gibi raflarda yazı var ama farklı numaralar farklı raflarda bulunabiliyor.

Ayakkabı, mont, kıyafet, bavul, parfüm, ev eşyası ve benzeri bir çok şey çok uygun fiyatlara satılıyor. Amerika’da yaşıyor olsam muhtemelen birkaç haftada bir bu mekanlara uğrayıp fiyat avına çıkıyor olurdum. Fiyat örneği olarak sketchers marka ayakkabıyı 35 dolara aldığımızı belirtebilirim.

Bol ayakkabılı Amerika'da Alışveriş

Outlet

Orlando’da alışveriş için 2 büyük Outlet var ve her ikisinde de neredeyse tüm markalar var. Biz konakladığımız otele daha yakın olan Vineyards Outlet’e gitmeyi tercih ettik. Neredeyse her markanın mağazasının bulunabildiği bu mekanlarda ürünlerin daha uygun fiyata satıldığı belirtiliyor. Fiyatların uygunluğunu doğrulayamam ancak indirimlerin iddialı olduğunu belirtebilirim.

Mağazaların bir çoğunda bir ürün alana ikincisi yarı fiyatına ve benzeri kampanyalar avantajlı fiyatlar meydana getirebiliyor. Fiyat örneği olarak sketchers marka ayakkabıyla devam edelim, ayakkabılar genelde 60 dolar civarı fiyatlıydı, ikinci üründe ise %50 indirim vardı. İki çift ayakkabıyı 90 dolara yani ayakkabının çiftini 45 dolara aldık. Ucuzluk mağazalarından pahalı ancak çeşit ve numara konusunda sınır yok.