1. Home
  2. Mekanlar
  3. Filipinler
  4. Cebu
  5. Cebu Gece Hayatı – Filipinler Gezisi Notları 10

Cebu Gece Hayatı – Filipinler Gezisi Notları 10

0

Filipinler’e giderken uçakta sohbet ettiğimiz Roger’ın önerilerini almıştık Cebu gece hayatı üzerine. Cebu gezilecek yerler yazımızda biraz uzayınca Cebu gece hayatı hakkındaki notlarımızı kısa bir yazı olarak ayrıca paylaşalım istedik.

Slabada; Cebu Gece Hayatı

Cebu’ya varıp otele çantaları atar atmaz, Rogel’in önerdiği Slabada adlı bara yöneldik. Filipinler taksi fiyatları, diğer hemen herşey gibi memleketimize göre hayli uygun. Filipinlerin en büyük ikinci şehri olan Cebu’da havalimanından şehir merkezine 150-200 peso arası tutarmış, bu da 10-13 lira demek. Genelde 10 liranın altında tutuyor şehir içerisinde. Slabada, küçük sanayi bölgesi gibi bir yerin ortasında, ıssız sokaklarda ilerlerken bolca son model aracın olduğu bir yere ulaştık.

Yemek servisi de olan barda sevgililer günü programı vardı, etraf süslenmiş, sahnede yerel dilde, müzikli güldürü gösterisi var. Oturacak yer bulamadık, herkes gülüp eğleniyordu biz anlamıyorduk, ara da verilince ayrıldık. Mekanın fiyatları konusunda da fikrim yok haliyle.

7/11; Cebu Gece Hayatı

Tekrar bir taksiye binip Colon caddesine gittik, pek bar yok, sokak satıcıları var, sokakta kalanlar var. Ya biz yanlış yere gelmiştik ya da Cebu gece hayatı için not ettiğimiz Colon caddesi yanlıştı. Köşedeki 7/11’da oturacak yerler vardı. Baktık ki insanlar içeride oturmuş bir şeyler yiyip için sohbet ediyorlar, biz de daldık içeri. Bira ve acı-tatlı karidesli cips alıp, kasaya ödemesini yapıp oturduk. Masanın birinde sevgililer günü romantizmi yaşayan bir çift (bizim dışımızda) vardı, gece yarısı saatinde dondurma yemeğe gelmiş çocuklu bir aile de vardı. 7/11’ın Cebu gece hayatında kıymetli bir yeri olacağını hiç tahmin etmezdim.

Ayala Center, Cebu Gece Hayatı

14/02/2016

Alışveriş merkezleri; Cebu Gece Hayatı

Alışveriş merkezlerinin Filipinler kent yaşamında önemi büyük, hava şartlarının sıkıntı yaşattığı ıslak sezonda özellikle kullanışlı olduklarını tahmin ediyoruz. Cebu gece hayatı için de özel olarak işaret edilen alışveriş merkezleri var. Biz Cebu gezilecek yerler listemizi gezdikten sonra Ayala Center Cebu alışveriş merkezine gittik. Türkiye’de gördüğümüz en büyük alışveriş merkezinden kat be kat büyüktü. Yüzlerce mağaza dışında çokça da restoran var, bizde olduğu gibi fastfood restoranları da var. Jollibee, buraların meşhur tavukçu çabuk yemekçilerinden biri. Onlardan birine bakmak için yöneldik, aşağıda videosunu bulabilirsiniz, hızlı yemek mağazasında canlı müzik eşliğinde karaoke vardı. Müşterilerden arzu edenler mikrofonu alıp, gruba eşlik edebiliyordu. Karaoke, Cebu gece hayatı içinde çok önemli yere sahip ve bir alışveriş merkezi içerisindeki fastfood lokanta da bile yapabilirsiniz.

Ayala alışveriş merkezinden çıkıp, Cebu gece hayatında daha önemli yere sahip IT Park’a yöneldik, taksi bulamadığımız için yürüyerek gittik. Dükkanların bina içerisine gömüldüğü değil, geniş alana, sokaklara dağılmış şekilde yerleştiği, tamamen çarşı havasında bir alışveriş merkezi IT Park. Yanyana barların bulunduğu bir bölgeye sahne kurmuşlar, sevgililer günü hatırına. Şansımıza sahnenin hemen arka tarafındaki restoran barda yer bulduk. Filipinler’de yemek geç saate kadar sürüyor, Cebu da bir istisna değil. Bazı masalar halen yemek sipariş ederken biz müziğe Cin Tonik ve Blue Margarita’yı eşlik ettirdik, 225 php hesap ödedik. Ertesi gün Oslob balina köpekbalığı dalışı yapmak için çok erken kalkacak olduğumuzdan geceyi çok da uzatmadan sonlandırdık.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir