1. Home
  2. Mekanlar
  3. İsviçre
  4. Bern
  5. isviçre’de Yeme içme – İsviçre Gezisi Notları 6

isviçre’de Yeme içme – İsviçre Gezisi Notları 6

0

İsviçre havayollarının Zürih – İzmir uçuşlarına başlaması ve tanıtım amaçlı ucuz bilet satması ile oluşan İsviçre gezi planı ilk darbeyi otel araştırması başladığında aldı. İsviçre’nin en ünlü olduğu şeyin pahalılığı olduğunu anlamamız uzun sürmedi. Otellerin ardından isviçre’de yeme içme konusunda da araştırmalara başladık, bu seyahatin ucuza mal olmayacağı açıkça ortadaydı.

isviçre’de yeme içme konusunda İngilizce kaynaklarda yaptığımız aramalar sonunda ulaştığımız yazılar genelde turistlere yönelik değil, isviçre’de yaşayanlara yönelikti. Çok iyi kazanıyor olsalar da pahalılık onlar için de sıkıntı. Yazıların ortak önerisi sınırdan komşu ülkeye geçmekti. İsviçre küçük bir ülke, hemen her şehirden 2 saatlik bir yolculukla komşu ülkeler İtalya, Fransa, Almanya ya da Avusturya’ya ulaşmak mümkün. Okuduğumuz kadarıyla, gideceğiniz ülkede marketten alacağınız 2 kiloluk etin fiyat farkı yol masrafını karşılamaya yetiyor, gitmişken aracın deposu da dolduruluyor.

Yeme içme rehberi gibi bir sitemiz de var bizim, Yemek Güzel. isviçre’de yeme içme yazımızın devamı artık orada, buyrun.

Globus İkramları, İsviçre'de yeme içme

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir